Filter

https://www.youtube.com/watch?v=5UsFtZtt8DI&t=4s

Kufry motocyklowe

Przewożenie bagażu podczas jazdy motocyklem jest nieco bardziej problematyczne niż w przypadku samochodu. Żadne luźne elementy pakunku nie mogą swobodnie leżeć na jednośladzie. Aby bezpiecznie przewieźć jakiekolwiek przedmioty konieczny będzie odpowiedni sprzęt. MOTOCYKLISTKA oferuje tylko takie systemy montażowe i kufry, które spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Mocowanie musi wytrzymać ciężar bagażu i bez uszczerbku znieść wstrząsy generowane podczas jazdy. Dokładamy wszelkich starań, by klient otrzymał produkt, który zapewni mu bezpieczną i płynną jazdę również z większym bagażem. Uniwersalny kufer centralny musi być jednak prawidłowo zamontowany. W innym wypadku może odbierać radość z jazdy. Zamki zamykane na klucz zabezpieczą Twoje przedmioty przed nieautoryzowanym dostępem, a możliwość zdjęcia kufra z motocykla i zabrania ze sobą to dodatkowa zaleta, która niewątpliwie podniesie komfort użytkowania. Zapoznaj się z naszą ofertą kufrów i pamiętaj, że w razie pytań, służymy pomocą.

Kufry do motocykli – rodzaje

System przechowywania w kufrach zasadniczo dzieli się na dwa rodzaje. Są to kufry i stelaże centralne oraz boczne.

Kufer centralny

Ergonomiczny i funkcjonalny kufer centralny to po prostu zamknięty bagażnik motocyklowy mocowany w tylnej części jednośladu, tuż za siedzeniem pasażera. Umożliwia stabilne przewożenie większych bagaży bez większego wpływu na stabilność, komfort i bezpieczeństwo jazdy. Ze względu na systemy montażu, kufer powinien być dobrany do konkretnego modelu motocykla.

Kufer motocyklowy boczny

Boczne kufry to bagażniki montowane po obu stronach motocykla. Wyraźnie powiększają one przestrzeń ładunkową. Jest to istotne dla osób, które odbywają długie podróże. Zwróć uwagę na prawidłowy montaż, niewłaściwie umieszczone na pojeździe kufry boczne mogą mieć wpływ na prowadzenie motocykla na zakrętach. By zapewnić bezpieczeństwo przewożonego ładunku, producenci zaopatrują kufry we wzmocnione narożniki, zamki wbudowane w obudowę oraz ochronę przed wilgocią.

Kufry do motocykla – czy można je zamknąć na klucz?

Wszystkie kufry do motocykli oferowane przez sklep MOTOCYKLISTKA mają zamknięcie na klucz. Zabezpieczenie to działa dwojako. Po pierwsze uniemożliwia osobom niepowołanym, dostanie się do środka. Po drugie, zabezpiecza kufer przed zdjęciem go z pojazdu, o ile tylko zamek znajduje się w pozycji zamkniętej. Dopiero po przekręceniu klucza, kufer można zdjąć ze stelaża.

Kufer centralny – zalety

Kufry są tak popularne za sprawą wielu pożądanych zalet. Jedną z nich jest niska masa. Właściwie dobrany kufer sprawia, że przewożony w nim bagaż motocyklowy nie wpływa na właściwości jezdne. Kolejną istotną kwestią jest pojemność. Większe modele kufrów umożliwiają przechowywanie nawet dwóch standardowych kasków. Dobrej jakości produkt jest wzmocniony w newralgicznych miejscach, posiada też elementy odblaskowe oraz w niektórych przypadkach światła, łączone z układem elektrycznym motocykla.

Zamki zamykane na klucz są zabezpieczeniem przed kradzieżą.

Centralne kufry montowane w tylnej części jednośladu nie obciążają pleców kierowcy ani pasażera. Nie odsuwają też środka ciężkości od centralnej osi pojazdu. Jeśli jednak chcesz zadbać o dodatkowy komfort osoby podróżującej z tyłu, zainwestuj w kufer centralny z oparciem. Przewieziesz w nim bagaż, który będzie doskonale chroniony przed warunkami atmosferycznymi i uszkodzeniem podczas jazdy.

Kufer do motocykla – czy wpływa na prowadzenie jednośladu?

Kufry motocyklowe powinny być dobrane wielkością do rozmiaru pojazdu. Zbyt duży kufer może niekorzystnie wpłynąć na zachowanie motocykla, zwłaszcza podczas jazdy z dużą prędkością w zakrętach. Każdy model motocykla może być wyposażony w akcesoria służące do przewozu bagażu. Jeśli masz wątpliwości, bezpieczniej będzie wybrać mniejsze modele, np. oferowane przez nas kufry o pojemności 30 lub 32 litrów. Producenci dokładają starań, by zestawy do przewożenia były maksymalnie wydajne aerodynamicznie i nie wpływały negatywnie na stabilność pojazdu.

Jeśli nie wiesz, który kufer będzie odpowiedni do Twojego motocykla, powiedz nam o tym. Zaproponujemy Ci najkorzystniejszą opcję.

Kufry na motor – czy da się je przenosić?

Większość modeli ma możliwość wypięcia i przenoszenia. Za tę funkcjonalność odpowiada system montażowy. Po dojechaniu na miejsce możesz więc zabrać kufer motocyklowy ze sobą.

Kufer na motocykl – jaka pojemność?

W większości modeli pojemność oscyluje w granicach 40 litrów. To optymalny rozmiar umożliwiający przechowywanie kasku i np. kurtki. MOTOCYKLISTKA oferuje również opływowe kufry do motoru o pojemności 30 litrów. Z reguły maksymalny udźwig ładunku przewożonego w takim kufrze wynosi 3 kg.

Tanie kufry motocyklowe – sklep MOTOCYKLISTKA

Kufry na motocykl sprzedawane w naszym sklepie to funkcjonalne rozwiązania, które podnoszą poziom bezpieczeństwa użytkownika. Lekkie i aerodynamiczne kufry mają wbudowane odblaski, dzięki którym poprawi się Twoja widoczność. Pomożemy w dopasowaniu właściwego stelaża i kufra do modelu Twojego motocykla.