Filter

https://www.youtube.com/watch?v=_4bm3m88pxU

Kaski motocyklowe otwarte

Motocyklowe kaski otwarte są dedykowane motocyklistom ceniącym klasyczne rozwiązania. Świetnie nadają się do codziennej jazdy na skuterach oraz motocyklach typu cruiser, caferacer oraz chopper. Są stylowe i cieszą się szerokim uznaniem wśród osób kochających styl retro. Motocyklowe kaski otwarte wyróżniają się niską wagą oraz szerokim polem widzenia. Świetnie sprawdzają się w cieplejsze dni, ze względu na niezawodną wentylację twarzy. W jaki sposób można je pielęgnować?

Kaski motocyklowe otwarte – dla kogo dedykowane?

Wybierając kask na motocykl, warto pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie. Z punktu widzenia bezpieczeństwa, motocyklowe kaski otwarte to kaski najmniej bezpieczne. Gdyby doszło do ewentualnego wypadku, obszar żuchwy nie jest w żaden sposób ochroniony. Decydując się na zakup kasku otwartego, warto o tym pamiętać.
Kaski motocyklowe otwarte to doskonałe rozwiązanie dla użytkowników skuterów miejskich czy motocykli typu chopper. Idealnie sprawdzą się w mieście, zwłaszcza latem kiedy przyjdzie nam stać w korkach. Kaski motocyklowe otwarte dedykowane są dla osób, które poruszają się z niewielkimi prędkościami.

Kask motocyklowy otwarty – kiedy i jak go pielęgnować?

Regularne czyszczenie kasku to obowiązek każdego motocyklisty. Jego skorupa może zostać pobrudzona owadami, kroplami deszczu oraz kurzem, nawet po krótkich wycieczkach. Powinno się go czyścić minimum raz w sezonie, często jednak sytuacja wymaga znacznie częstszego czyszczenia. Pielęgnacja kasku jest niezbędna, gdy wyściółka brzydko pachnie, wizjer jest brudny, a wentylacja stała się stosunkowo słaba w porównaniu z wcześniejszym okresem. Motocyklowe kaski otwarte można czyścić samodzielnie, bez pomocy wyspecjalizowanych firm. W tym celu należy zdemontować wszystkie elementy zabezpieczenia głowy i umyć go za pomocą dłoni, mydłem lub odpowiednimi preparatami.

Powierzchnię kasku można łatwo zarysować, w związku z czym powinno się używać odpowiednich preparatów oraz narzędzi pielęgnujących. Po zakończonej pracy warto go wypolerować mikrofibrą. Należy również zadbać o wloty wentylacyjne odpowiedzialne za przepływ powietrza oraz odparowywanie wizjera. W tym celu, do trudnodostępnych miejsc warto użyć szczoteczki lub patyczka do uszu. Kolejnym krokiem, który należy wykonać jest wymiana uszkodzonych śrubek, wlotów oraz zawiasów.

Wyściółkę natomiast powinno się wyprać w mydle lub w płynie do prania, ale wyłącznie w takim, który nie uszkadza membran. Potraktowanie jej zwykłym preparatem zabije jony srebra odpowiadające za właściwości antybakteryjne. Wyściółki w żadnym wypadku nie należy suszyć mechanicznie – powinna samodzielnie wyschnąć. Suszenie oraz wyciskanie mogą bardzo szybko ją zdeformować. Warto dodatkowo kontrolować stan lakierniczy kasku, aby na czas wyeliminować niedoskonałości. Jednak, dlaczego kaski otwarte są tak drogie?

Kaski motocyklowe otwarte – od czego zależy ich zróżnicowany przedział cenowy?

Kaski motocyklowe otwarte z najwyższej półki posiadają idealnie zaprojektowane szczegóły a wykonane zostały przy użyciu zaawansowanych technologii oraz materiałów wysokiej jakości (mieszanka bardzo wytrzymałego włókna węglowego, aramidowego oraz szklanego). Renomowane motocyklowe kaski otwarte wyposażone są w piankę EPS, która podczas uderzenia o ziemię nie odkształca się, absorbuje dostatecznie wiele obrażeń a w konsekwencji skutecznie chroni głowę przed urazami. W tanich rodzajach kasków, głowę zabezpiecza klasyczny styropian i plastikowa skorupa formowana na gorąco, która podczas wypadku zazwyczaj pęka. Po zdecydowaniu się na drogi kask należy go odpowiednio dopasować. Jak to zrobić?

Kaski motocyklowe otwarte – jak powinny być dopasowane?

Upadek w zbyt luźnym lub za ciasnym kasku może okazać się niebezpieczny dla zdrowia lub życia kierowcy. Właściwie dobrany kask nie może być zbyt luźny. Powinien za to być dobrze dopasowany, tak aby nie uciskał głowy w obszarze skroni. Jeżeli w momencie mierzenia kasku w sklepie skronie doznają ucisku, w trakcie jazdy lepiej nie będzie, a to oznacza jedno – kask w tym rozmiarze prawdopodobnie jest za ciasny. Dodatkowo można zmierzyć obwód głowy w jej najszerszym miejscu (tuż nad uszami) i porównać wybrany rozmiar kasku z tabelą rozmiarów konkretnego producenta.

Kupując ochronne nakrycie głowy na motocykl poza granicami Europy trzeba mieć się na baczności, ponieważ w Japonii oraz USA obowiązują inne standardy (kaski są mniej wygłuszone), gdyż Europejczycy poruszają się po drogach zdecydowanie szybciej. Ponadto, w Azji różni się kształt oraz rozmiar kasków (Azjaci mają zdecydowanie mniejsze głowy, niż Polacy).

Jakie zalety mają oferowane w tej kategorii motocyklowe kaski otwarte?

Motocyklowe kaski otwarte dostępne w tej kategorii bardzo mocno kojarzą się z wolnością. Stylowy wygląd i swoboda użytkowania to charakterystyczne cechy korzystania z kasków otwartych. Brak zabudowanej części szczękowej sprawia, że twarz człowieka jest widoczna i jednocześnie motocyklista nie czuje się zakamuflowany. W związku z tym, gdy motocykliście dzwoni telefon, nie musi on ściągać z głowy kasku. Oferowane w tej kategorii motocyklowe kaski otwarte gwarantują również świetną widoczność. Dzięki temu, że producenci kasków otwartych, na których stawiamy stosują szybki, które nie ograniczają widoczności, motocykliści mogą czuć się komfortowo i bezpiecznie. Niczym nieograniczone pole widzenia w trakcie podróżowania jest naprawdę ważne i sprzyja bezpieczeństwu na drodze. Możliwe zatem jest, aby nasi klienci jadąc motocyklem jednocześnie obserwowali drogę i czytali informacje, które wyświetlają się na desce rozdzielczej. Różne style i różnorodna kolorystyka sprawiają, że każdy może wybrać unikatowy produkt i doskonale prezentować się w kasku otwartym.

Motocyklowe kaski otwarte czy zamknięte – który rodzaj wybrać?

Motocyklowe kaski otwarte mają inne zastosowanie, niż kaski motocyklowe zamknięte. Kaski otwarte zdecydowanie bardziej pasują do motocykli klasycznych, chopperów, a także skuterów. Z kolei kaski zamknięte lepiej sprawdzają się w sytuacji, gdy motocykliści poruszają się z dużą prędkością – na przykład motocyklami sportowymi. Pośród wszystkich zalet kasków otwartych, da się oczywiście zauważyć także takie cechy, które skłaniają ku podjęciu decyzji o kupnie innego rodzaju produktów, na przykład kasków integralnych. Wszystko jednak zależy od zastosowania. Nie da się zatem jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, który typ kasków jest najlepszy.

Blenda przeciwsłoneczna w kaskach motocyklowych otwartych – zastosowanie

Blenda przeciwsłoneczna w kaskach otwartych jest bardzo pożytecznym dodatkiem. Jest to dodatkowy wizjer, który pełni także funkcję okularów przeciwsłonecznych. Co ważne, blendę przeciwsłoneczną można schować w skorupie. Bardzo często sterowanie blendy przeciwsłonecznej w kaskach otwartych znajduje się z lewej strony. Dzięki takiemu rozwiązaniu motocyklista nie musi ściągać prawej dłoni z manetki gazu, a także przedniego hamulca. Dzięki korzystaniu z blendy przeciwsłonecznej zamontowanej w kaskach otwartych jazda motocyklem jest o wiele bardziej komfortowa, a także co ważne bezpieczna. Sytuacje, w których przez oślepienie promieniami słońca motocyklista popełnia błąd na drodze mogą się zdarzać bez blendy. Z produktami dostępnymi w tej kategorii tak się nie stanie. Stosowanie blendy przeciwsłonecznej z odpowiednimi filtrami sprawia także, że chroniony jest narząd wzroku. To bardzo ważne, zwłaszcza przy dużym nasłonecznieniu.

Dlaczego homologacja w kaskach otwartych jest tak ważna?

Wszystkie oferowane w tej kategorii kaski motocyklowe otwarte mają homologację. Co to oznacza? Zgodnie z przepisami, które obowiązują w Polsce wszystkie skorupy kasków, które dopuszcza się do ruchu drogowego muszą mieć symbol ECE R22-05. W momencie, gdy motocyklista lub pasażer motocykla korzysta z kasku bez wspomnianej homologacji, grozi mu ukaranie grzywną. Motocyklowe kaski otwarte dostępne w naszym sklepie otrzymały homologację po przejściu szeregu bardzo dokładnych testów. Homologacja ECE to regulacja, która odpowiada normom europejskim. Dzięki istnieniu homologacji, użytkownicy kasków otwartych mają gwarancję, że korzystają z produktów, które ich nie zawiodą. Pozytywne przejście testów przez produkty oferowane w tej kategorii oznacza, że kaski otwarte nie tylko doskonale radzą sobie z uderzeniami z dużą prędkością, ale także skutecznie chronią głowę przy uderzeniach z prędkością mniejszą. Kontroli w trakcie testów homologacyjnych poddawane są również wizjery. Nowy certyfikat ECE oznacza zatem testowanie nie tylko samego kasku, ale także akcesoriów do niego.

Dlaczego oferowane przez nas motocyklowe kaski otwarte odznaczają się doskonałą wentylacją?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest wentylacja w kaskach otwartych. Odpowiednia wentylacja sprawia bowiem, że komfort jazdy jest wysoki, a motocykliści nie mają problemów z koncentracją w trakcie podróży. Zarówno poziom komfortu, jak i skupienia osób kierujących motocyklami ma spore znaczenie dla ich bezpieczeństwa na drodze. Od jakości wentylacji kasków otwartych uzależniony jest między innymi poziom hałasu słyszany przez motocyklistów. Odpowiednia wentylacja w kaskach otwartych sprawia również, że głowy osób poruszających się na motocyklach pocą się znacznie mniej. Wysokie temperatury i wielogodzinne podróżowanie może być związane z większą potliwością organizmu człowieka. Na szczęście oferowane w naszym sklepie kaski otwarte dzięki doskonale działającej wentylacji niwelują ten problem, zapewniając jednocześnie wysoki poziom ochrony głowy. Dzięki oferowanym przez producentów kasków otwartych rozwiązaniom jazda motocyklem jest bezpieczna, swobodna i wygodna.

Dlaczego w oferowanych przez nas kaskach otwartych wyściółki są antyalergiczne i antybakteryjne?

Dzięki temu, że oferowane przez nas motocyklowe kaski otwarte mają antyalergiczne wyściółki nie istnieje ryzyko pojawienia się kłopotliwych reakcji organizmu motocyklisty na kontakt skóry z nimi. W momencie, gdy kaski powodowałyby reakcje alergiczne, użytkowanie ich związane byłoby ze sporym dyskomfortem, a nawet mogłoby być niebezpieczne. Z kolei dzięki temu, że kaski otwarte dostępne w naszym sklepie mają wyściółki antybakteryjne, zachowanie higieny nie stanowi problemu. Wystarczy, że motocyklista dba o swoje wyposażenie, czyszcząc je zgodnie z zaleceniami. Wyściółki jako elementy oferowanych w tej kategorii kasków otwartych to produkty spełniające wymagania najbardziej wymagających pod kątem higieny użytkowników.

Na czym polega ergonomia kasków otwartych dostępnych w tej kategorii?

Motocyklowe kaski otwarte, które oferujemy są ergonomiczne ze względu na zastosowane w nich rozwiązania. Jednym z przykładów jest szybki system zapięcia paska. Dzięki niemu kask otwarty można zapiąć błyskawicznie, praktycznie nie wkładając w to żadnego wysiłku. W sytuacjach, gdy motocyklista się śpieszy, tego typu rozwiązanie jest szczególnie pożyteczne. Drugim przykładem ergonomii oferowanych przez nas kasków otwartych jest wymienna i podnoszona szyba z antyrefleksem. Zastosowana szyba jest maksymalnie dopasowana do potrzeb oczu motocyklisty. Dzięki zastosowanemu antyrefleksowi wszelkie odblaski są maksymalnie zredukowane, poprzez co oczy mniej się męczą i mogą lepiej obserwować sytuację na drodze. Wymienna i podnoszona szyba pozwala na dopasowanie jej do preferencji użytkowników, a także wymianę na całkowicie inną. Przykłady wskazujące na ergonomię oferowanych kasków otwartych łączą się z niewielką wagą kasków. Niewielka waga to także niewielkie obciążenie dla człowieka i większe poczucie komfortu.

Czym charakteryzują się dostępne w tej kategorii motocyklowe kaski otwarte ze skorupą z Technopolimeru?

Technopolimer wykorzystywany do produkcji kasków otwartych sprawia, że produkty dostępne w tej kategorii są zarówno lekkie, jak i niesamowicie wytrzymałe. Dzieje się tak ze względu na właściwości Technopolimeru. Głównymi zaletami stosowania tego nowoczesnego tworzywa do produkcji kasków otwartych są między innymi niska waga, odporność na korozję i ogromna wytrzymałość. Dzięki niskiej wadze kasków otwartych wykonanych z Technopolimeru, motocykliści mogą czuć się komfortowo. Odporność na korozję sprawia, że kaski zachowują doskonały stan techniczny przez długi czas, a wytrzymałość to kluczowa cecha produktów, która gwarantuje bezpieczeństwo kierowcom motocykli. Technopolimer dzięki swoim właściwościom stopniowo wypiera metal i jest wykorzystywany do produkcji coraz większej liczby produktów, nie tylko z branży motoryzacyjnej. Właściwości tego tworzywa są cenione na całym świecie.

Motocyklowe kaski otwarte – różne alternatywy dla motocyklistów. Jak dokonać odpowiedniego wyboru? Podsumowanie

Kaski otwarte pomimo wygody, dużej wentylacji, solidnego wykonania oraz stylowego wyglądu, posiadają wady. Upadek na asfalt przy dużej prędkości może być groźny, ponieważ nie zapewniają one pełnej ochrony twarzy oraz szczęki. Korzysta się jednak z nich na motocyklach o mniejszej pojemności, w związku z czym ryzyko wypadku jest mniejsze. Eksperci rekomendują je tylko
i wyłącznie doświadczonym wyjadaczom. Motocyklowe kaski otwarte cechują się niewielkimi wymiarami oraz skuteczną wentylacją. Chyba, że jest to kask otwarty jeden z najtańszych, wtedy często tej wentylacji nie ma wcale lub jest atrapa. Kaski otwarte mogą także posiadać blendę przeciwsłoneczną zapewniającą komfortową jazdę. Kask motocyklowy z otwartą twarzą, w całości pozbawiony szczęki powinien być wykonany z materiałów wysokiej jakości w celu zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Oferowane motocyklowe kaski otwarte gwarantują użytkownikom poczucie dużej swobody w trakcie podróży. Motocykliści nie muszą ich ściągać, aby na przykład porozmawiać z drugą osobą. W naszym sklepie oferowane są modele kasków otwartych z różnorodnym designem i w różnych wariantach kolorystycznych. Motocyklowe kaski otwarte doskonale pasują do motocykli klasycznych, chopperów oraz skuterów. W przypadku poruszania się motocyklami sportowymi z zawrotną prędkością lepiej jest sięgnąć po inny rodzaj oferowanych produktów. Blendy przeciwsłoneczne stosowane w oferowanych przez nas kaskach otwartych gwarantują o wiele większy komfort i bezpieczeństwo, zwłaszcza w trakcie słonecznych dni. Wszystkie oferowane przez nas kaski mają homologację, co oznacza, że nie tylko zapewniają bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, ale także że korzystanie z nich jest zgodne z obowiązującymi w Polsce i innych europejskich krajach przepisami. Dzięki wysokiej klasy wentylacji stosowanej w dostępnych w tej kategorii produktach, motocykliści mogą jeździć bezpiecznie, a także czuć się swobodnie. Antyalergiczne i antybakteryjne wyściółki w dostępnych kaskach otwartych bardzo ułatwiają zachowanie wysokiego poziomu higieny i komfortu w trakcie jazdy i po niej. Ergonomiczne rozwiązania gwarantują między innymi prostotę zakładania i ściągania oferowanych kasków otwartych. Stosowany do produkcji niektórych oferowanych kasków otwartych Technopolimer gwarantuje niewielką wagę produktów przy jednoczesnej ogromnej wytrzymałości.