Filter

Rękawice motocyklowe męskie – dlaczego są takie ważne?

Wyobraź sobie choćby jedną sytuację, w której nie czujesz się komfortowo. Jeśli taką sytuacją może być np. znalezienie się w nieznanym, ciemnym pomieszczeniu z zasłoniętymi oczami – co robisz? Ręce to ta część ciała, która jako pierwsza poszukuje pomocy w jakiejkolwiek sytuacji zagrożenia. W ciemnym pomieszczeniu będziesz prawdopodobnie szukał rękoma ściany lub innej powierzchni płaskiej, która umożliwi Ci jakąkolwiek orientację w sytuacji. Weźmy pod uwagę inną opcję. Kiedy się denerwujesz i jest obok Ciebie bliska osoba, ściskasz ją za rękę.

W chwili upadku na motocyklu to naturalnie towarzyszący odruch, że nasze dłonie szukając pomocy, zbliżają się do nawierzchni. W zależności od rodzaju upadku, prędkości, ręce mogą odnieść różne obrażenia: od zwykłych zadrapań po naprawdę ciężkie urazy. Dlatego tak ważne jest, żeby być odpowiednio zabezpieczonym i przygotowanym na każdą jedną ewentualną sytuację tego typu. Rękawice motocyklowe to jednocześnie najtańszy element wyposażenia motocyklisty, ale relatywnie niewielki biorąc pod uwagę wydatek jakim jest kask czy strój. Rękawice to drugi najważniejszy (po kasku) element wyposażenia każdego motocyklisty.

Rękawice motocyklowe dla mężczyzn – jakie powinny być?

Dobre rękawice dla motocyklisty to takie, które z jednej strony zabezpieczają dłoń przed wyziębieniem, z drugiej zaś (tej zdecydowanie ważniejszej) dają pożądaną ochronę. Dobre rękawice są w stanie zapewnić obydwie te funkcje w niemalże każdych warunkach pogodowych.

Wewnętrzna część rękawicy powinna umożliwiać maksymalne czucie kierownicy, zewnętrzna zaś dawać maksymalną ochronę. Rekomendujemy zakup rękawic sprawdzonych marek, które używają do produkcji materiałów najwyższej jakości.

Rękawice motocyklowe męskie – rodzaje

Wyróżniamy 4 podstawowe typy rękawic motocyklowych: rękawice miejskie, sportowe, turystyczne i offroad/enduro. Rodzaj rękawic na motor pokrywa się z ich przeznaczeniem.

Rękawice miejskie dla motocyklisty

Rękawice miejsce to w skrócie mówiąc: rękawice przeznaczone do jazdy miejskiej. Będą idealne dla każdego, kto pokonuje krótkie odcinki, jak chociażby dojazdy do pracy na terenie miasta czy krótkie wypady, gdzie sytuacja często wymusza zatrzymywanie się i manewry. Dzięki lekkości, przewiewności i kompaktowej budowie, doskonale sprawdzą się także w korkach. Ich niewielkie rozmiary pozwalają schować je niemalże wszędzie po zejściu z motocykla. Rękawice miejskie są krótkie – sięgają do nadgarstka. Materiał dominujący to najczęściej skóra (np. kozia) oraz materiał mesh, który dzięki właściwościom wentylującym, zapewni komfort jazdy nawet w te najbardziej upalne dni roku.

Rękawice sportowe dla motocyklisty

Przed producentami rękawic sportowych stoi tak naprawdę największe wyzwanie: skroić coś maksymalnie bezpiecznego, gwarantującego doskonałe czucie kierownicy i najlepiej jeszcze – przewiewnego. Zadanie to jest niezwykle trudne, ponieważ wstawki z materiału mesh czy elementy perforacji osłabiają daną część rękawicy. Z tego też względu w rękawicach sportowych zastosowane muszą być materiały najwyższej jakości, jak np. skóra kangura czy płaszczki, Kevlar, tytan. Rękawice sportowe będą idealne na tor i dla tych wszystkich, którzy poruszają się z dużymi prędkościami. Charakteryzują się długim mankietem i znacznie większą ilością ochraniaczy niż w pozostałych typach rękawic.

Rękawice turystyczne dla motocyklisty

Każdy motocyklista, który przemierza duże ilości kilometrów doceni właściwości rękawic turystycznych, które skrojone są tak, aby zapewniać maksymalny komfort użytkowania. Ten typ rękawic ma dawać bezpieczeństwo użytkownikowi, zapewniać wygodę oraz komfort w zmieniających się podczas podróży motocyklowych warunkach atmosferycznych – stąd zaawansowane membrany, mające na celu ochronę przed chłodem i deszczem. Rękawice turystyczne posiadają nieco krótszy mankiet niż w rękawicach sportowych i mniejszą ilość widocznych ochraniaczy.

Rękawice offroad/enduro dla motocklisty

Na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykłe sportowe rękawiczki. Sekret tego typu rozwiązania tkwi w zastosowanych materiałach, jak chociażby stretch cordura. Przeznaczone są do jazdy
z niewielkimi prędkościami w terenie, a więc na miękkich nawierzchniach. Nie nadają się do jazdy po asfalcie.

Rękawice motocyklowe skórzane – materiały

Poza rękawicami letnimi, podstawowym materiałem rękawic motocyklowych jest skóra naturalna. Idealny kompromis między komfortem a bezpieczeństwem stanowi skóra kangura. Łączy w sobie niezwykłą miękkość z wytrzymałością. Innym, często stosowanym rodzajem skóry jest skóra bydlęca. Charakteryzuje się wytrzymałością, ale jest twarda.

Najczęściej jest tak, że skóra naturalna stanowi niejako bazę całego produktu jakim są rękawice, która następnie łączona jest z materiałami syntetycznymi. Najlepsze rękawice posiadają wszywane panele z Kevlaru, które zabezpieczają przed rozdarciem. Nie bez znaczenia jest także materiał ochraniaczy – warto szukać carbonowych lub tytanowych. Zasada ta nie dotyczy rękawic offroad.

Rękawice motocyklowe męskie – jak dokonać wyboru?

Ilość dostępnych na rynku modeli rękawic motocyklowych, może przyprawić Cię o niezły zawrót głowy. W pierwszej kolejności powinieneś wybrać typ rękawic, który najbardziej do Ciebie i Twoich potrzeb przemawia i zdecydować czy mają to być rękawice miejskie, sportowe, turystyczne czy offroad. Drugi krok to wybór modelu. W razie problemów służymy Ci pomocą, napisz do nas na czacie.

Pamiętaj, że ponad wszystko inne warto zaufać wiodącym producentom i stosowanym w ich produktach rozwiązaniom. Rękawice motocyklowe nie są elementem, na którym warto oszczędzać.

Rękawice dla motocyklisty – dobór rozmiaru

Jedyne miejsce pomiaru to najszersze miejsce dłoni a więc zmierzenie jej obwodu tuż pod linią kostek. Zalecamy złożenie dłoni w pięść i położenie na powierzchni płaskiej a następnie zmierzenie centymetrem obwodu tak zaciśniętej dłoni tuż pod kostkami. Niezwykle pomocna może okazać się druga osoba. Uzyskany wynik porównujemy z tabelą rozmiarów rękawic konkretnego producenta i wybieramy właściwy rozmiar.

Rękawica motocyklowa musi idealnie przylegać do dłoni, ale nie może w żadnym obszarze jej uciskać ani powodować choćby najmniejszego dyskomfortu. Jeżeli w momencie mierzenia tak się dzieje, nie łudź się, że w trakcie jazdy będzie lepiej.

Rękawice motocyklowe skórzane – motocyklistka.com.pl/

Rękawice dla motocyklisty z naszego sklepu to produkty, które charakteryzują się doskonałej jakości wykonaniem. Wykonane z wysokiej jakości tworzyw produkty dostępne w tej kategorii gwarantują zarówno wysoki poziom ochrony, jak i komfort podczas motocyklowych podróży. Bez względu na to, czy mowa jest o krótkich rękawicach dla motocyklisty, czy też klasycznych albo przeznaczonych do jazdy cross/enduro wszystkie wykonane są z naprawdę odpornych materiałów. Dla przykładu krótkie rękawice skórzane męskie wykonane z miękkiej skóry koźlęcej łączą w sobie cechy takie jak przyjemne doznania dla skóry i skuteczna ochrona dłoni. Dzięki ulepszonej konstrukcji wspomniany model rękawic dla motocyklisty gwarantuje jeszcze większą wygodę i wyższy poziom bezpieczeństwa. Wszystkie rękawice dla motocyklistów wykonane są z wysokiej jakości materiałów zewnętrznych oraz wewnętrznych, które dodatkowo są skutecznie wzmacniane. Poron XRD, poliester i skóra kozia to materiały, które gwarantują bardzo wysoki poziom trwałości i komfort użytkowania produktów. Warto kupować rękawice dla motocyklisty z naszego sklepu również z tego powodu, że powierzchnia na palcach i wierzchu dłoni w wielu oferowanych modelach stanowi dodatkową wentylację w upalne dni. Nowe linie rękawic oferowanych w tej kategorii łączą w sobie innowacyjne technologie, które nie tylko zapewniają bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, ale także wygodę użytkowania. Dla przykładu niektóre klasyczne modele rękawic dla motocyklistów są wyposażone w poliuretanowe protektory kostek. Dostępne w naszym sklepie rękawice dla motocyklistów posiadają certyfikaty CE, co oznacza, że są to produkty bezpieczne, a ich funkcjonalność i niezawodność została zweryfikowana. Solidne konstrukcje oferowanych w tej kategorii rękawic dla motocyklisty sprawiają, że łatwo nie ulegają one zniszczeniu, bez względu na to o jakim zastosowaniu rękawic mówimy. Dzięki temu, że wiele z oferowanych w naszym sklepie modeli rękawic dla motocyklisty ma szwy odporne na przetarcia, klienci mają gwarancję, że produkty charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością. Produkty, które oferowane są w tej kategorii zostały starannie wyselekcjonowane przez pasjonatów motocyklowych podróży pracujących w naszym sklepie. Ogromna liczba oferowanych rękawic dla motocyklisty sprawia, że każdy posiadacz motocykla odnajdzie produkt, który będzie spełniał jego oczekiwania.

Rękawice motocyklowe dla mężczyzn – cena

Różne modele rękawic dla motocyklisty mają różne ceny. Wynika to między innymi z tego, że producenci oferowanych w tej kategorii produktów wypuszczają na rynek rękawice wykonane z różnych tworzyw i o odmiennym zastosowaniu, a także gabarytach. Niemałą rolę odgrywa także renoma producenta. Wszystkie oferowane w naszym sklepie rękawice dla motocyklisty charakteryzują się jednak wysokiej jakości wykonaniem i są po prostu niezawodne. Różnice cenowe pomiędzy produktami nie są gigantyczne, ale ich istnienie jest uzasadnione. Ogromna liczba produktów w tej kategorii oraz w podkategoriach, takich jak: rękawice sport dla niego, rękawice turystyka dla niego, rękawice lato dla niego, rękawice zima dla niego, a także rękawice cross dla niego sprawia, że każdy może wybrać produkty z przystępnej dla siebie półki cenowej. Dla przykładu cena krótkich rękawic tekstylnych męskich jest uzasadniona, gdyż są one wyposażone w protektory TPR, a także piankę Armor +. Dzięki temu, że posiadacze wspomnianych rękawic dla motocyklisty mogą cieszyć się podwójnym bezpieczeństwem, rośnie wartość wspomnianego produktu. Przewiewna tkanina 3D Mesh na opisywanych rękawicach dla motocyklisty sprawia, że produkt nie tylko charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, ale także doskonale sprawdza się podczas podróży w upalne dni. Wyprofilowana i ergonomiczna konstrukcja wspomnianych rękawic została doskonale opracowana. Za produkty o tak wysokiej jakości zawsze płaci się więcej, niż za modele, które są jakościowo klasę niżej. Ceny opisywanych produktów są w niektórych przypadkach bardzo atrakcyjne pomimo doskonałej jakości i niezawodności. Dla przykładu rękawice cross/enduro jako krótki tekstylny model rękawic dla motocyklisty to produkt z obszernym panelem wentylacyjnym. Dzięki wspomnianej technologii zachodzi doskonała cyrkulacja powietrza. Wysokiej jakości gumowane elementy we wspomnianym modelu rękawic zapewniają także wysoki poziom ochrony przed otarciami. Wspomniane elementy dają użytkownikom gwarancję, że skóra na dłoniach pozostanie nienaruszona nawet w przypadku kontaktu motocyklisty z podłożem. Pomimo ogromnej funkcjonalności opisywanych produktów odznaczają się one naprawdę atrakcyjną ceną. Cena oferowanych w tej kategorii rękawic dla motocyklistów jest zatem uzależniona również od ich zastosowania. Wszystkie dostępne w tej kategorii produkty mają ceny na tyle atrakcyjne, że posiadacze motocykli mogą śmiało wybrać coś dla siebie. To, co atrakcyjne cenowo łączy się z tym, co prezentuje świetną jakość wykonania. Unikalny design, wygoda, wytrzymałość i przyjemność z użytkowania to niewątpliwie cechy produktów, za które warto zapłacić.

Rękawicach dla motocyklisty – motocyklistka.com.pl/

Podejmując decyzję o zakupie, należy zawsze mieć na uwadze przede wszystkim swoje bezpieczeństwo. To, czy w momencie zdarzenia będziemy mogli liczyć na dobrą jakość wyposażenia, które mamy, zależy tylko od nas. Dobrze dobrane rękawice motocyklowe będą nie tylko poprawiały komfort jazdy motocyklisty, ale przede wszystkim przyczynią się do zwiększenia jego bezpieczeństwa. Jeżeli uważasz, że musisz w jakimś elemencie swojego wyposażenia poszukać oszczędności, nie podejmuj decyzji, że mają to być właśnie rękawice.