Filter

 

Motocyklowe kaski szczękowe / modułowe – dlaczego są tak pożądane i jakie mają zalety?

Kaski szczękowe / modułowe dają ich użytkownikom możliwość podnoszenia szczęki. Dzięki tego typu rozwiązaniu motocykliści mogą cieszyć się wygodą oraz oszczędzają sporo czasu. Możliwość swobodnego podnoszenia szczęki to przede wszystkim świetne rozwiązanie dla osób, które wybierają trasy długodystansowe. Motocykliści używający tego typu kasków dzięki opisanej funkcji mogą bez problemu spytać o drogę lub odsłonić twarz płacąc za paliwo.
Dodatkowym walorem kasków szczękowych / modułowych jest ergonomiczna regulacja blendy przeciwsłonecznej. Dzięki tak sprawnie działającej regulacji motocykliści nie muszą martwić się o swoje bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy przy intensywnym słońcu. Gdy słońce daje się we znaki, wystarczy prosty ruch, a blenda dopasuje się idealnie do preferencji motocyklisty. Komfortowe rozwiązanie pozwala zatem użytkownikom tego typu kasków na pełną koncentracją podczas jazdy. Producenci kasków szczękowych / modułowych stawiają na wygodę, gdyż mają świadomość, że dyskomfort dekoncentruje.
Wodoszczelny wizjer sprawia, że na twarzy kierowcy nigdy nie pojawią się na przykład krople deszczu. To bardzo ważne i kluczowe dla zachowania bezpieczeństwa. Osoby, które kierują motocyklem, powinny mieć jak największą widoczność. Zwłaszcza dla motocyklistów używających okularów korekcyjnych wodoszczelny wizjer jest niezbędnym elementem wyposażenia. Nawet najmniejsze krople wody na szkłach okularów korekcyjnych mogłyby stanowić zagrożenie. Wygodne użytkowanie kasków szczękowych / modułowych idzie zatem w parze z zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa.
Warto wspomnieć również opisując zalety produktów dostępnych w tej kategorii, że wszystkie dostępne kaski motocyklowe są opatrzone odpowiednimi certyfikatami. Jest to gwarancją, że zostały dokładnie zweryfikowane głównie pod kątem bezpieczeństwa użytkowników.

Kaski modułowe / szczękowe – cena

Ceny kasków szczękowych / modułowych są zróżnicowane. Różnice cenowe wynikają między innymi ze względu na tworzywa, z których wyprodukowane są komponenty kasków. Dla przykładu niektóre kaski w tej kategorii wykonane zostały między innymi z termoplastycznej żywicy. Termoplastyczna żywica jest doskonałą alternatywą dla wielu stosowanych od lat materiałów. Zaawansowane i zautomatyzowane systemy podnoszenia i zamykania szczęki również mają wpływ na ceny kasków szczękowych / modułowych. Zastosowana technologia, która pozwala na zachowanie świetnej aerodynamiki podczas jazdy, także ma spore znaczenie dla ceny produktów. Bez względu jednak na półkę cenową kasków szczękowych / modułowych wszystkie produkty odznaczają się bardzo wysoką jakością wykonania. Producenci kasków dostępnych w naszej ofercie to firmy, którym zaufały miliony motocyklistów.

Kaski modułowe / szczękowe – ergonomiczność

Producenci kasków z biegiem lat rozwinęli możliwości produktów, tak aby maksymalizować ergonomię. Motocyklowe Kaski szczękowe / modułowe charakteryzują się tym, że motocykliści mogą w prosty sposób przekształcić je w motocyklowe kaski otwarte. Tak duża swoboda jest możliwa dzięki wypięciu części szczękowej. To proste i niezawodne rozwiązanie sprawia, że nie trzeba kupować osobno kasku otwartego. Wiele funkcji kasku w jednej cenie to spory atut dla motocyklistów, którzy dokonują zakupu. Ergonomia kasków szczękowych / modułowych jest zatem wynikiem wielofunkcyjności oraz swobody użytkowania produktów.

Motocyklowe kaski szczękowe – modułowe jako rozwiązanie uniwersalne. Jak dokonać właściwego wyboru produktu?

Bogata oferta produktów dostępnych w tej kategorii stawia pytanie, na który kask najlepiej się zdecydować. Podczas podejmowania decyzji sporo zależy oczywiście od możliwości finansowych, ale bardzo ważne są także preferencje motocyklisty. Zwolennicy zaawansowanych technologicznie rozwiązań mają w czym wybierać. Zautomatyzowane systemy podnoszenia i zamykania szczęki potrafią zachwycić, tym jak działają. Różne tworzywa, z których wykonane są kaski szczękowe / modułowe mają swoich zwolenników. Warto podejmując decyzję o zakupie konkretnego produktu kierować się także tym, jak długie podróże czekają na motocyklistę. Przy wielogodzinnej jeździe każdy nawet najmniejszy detal ma znaczenie i wpływa na komfort podróży. Dostępne w tej kategorii produkty dostosowane są nawet do najdłuższych tras, ale różnią się pomiędzy sobą specyfikacją. Im wyższa cena kasku, tym oczywiście wyższa jakość stosowanych tworzyw oraz technologii. Z drugiej strony dokonując wyboru, warto przyjrzeć się naszemu zapotrzebowaniu. Produkty, które są dostępne w tej kategorii, pozwalają na bezpieczną i wygodną jazdę motocyklem, a atrakcyjne ceny sprawiają, że każdy odnajdzie coś dla siebie. Kaski szczękowe / modułowe dostępne w naszym sklepie internetowym to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią wygodę, bezpieczeństwo oraz ergonomię. Atrakcyjne ceny produktów stanowią zachętę do skorzystania z oferty, ale kluczowym czynnikiem jest jakość wykonania kasków.