Filter

https://www.youtube.com/watch?v=itEPHa5VHCI

https://www.youtube.com/watch?v=5UsFtZtt8DI&t=4s

Rękawice motocyklowe damskie – dlaczego są tak ważne?

Odpowiednio dobrane rękawice motocyklowe poprawiają nie tylko komfort jazdy, ale przede wszystkim zwiększają bezpieczeństwo motocyklisty i motocyklistki. Oprócz kasku, rękawice są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego z nas.

Rękawice, które posiadamy w ofercie naszego sklepu internetowego, wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Zaopatrujemy się wyłącznie w towary najbardziej cenionych marek, które dają gwarancję pożądanej przez nas jakości. W swojej ofercie posiadamy zarówno rękawice motocyklowe letnie dedykowane do jazdy w te najcieplejsze dni roku jak i miejskie, sportowe czy turystyczne. Wszystko zależy od konkretnych potrzeb użytkownika.

Rękawice motocyklowe damskie – jakie powinny być?

Pierwsza funkcja rękawic motocyklowych to zabezpieczenie dłoni przed wyziębieniem. Druga – ta zdecydowanie ważniejsza, to funkcja ochronna, która odpowiada za zapewnienie bezpieczeństwa. Dobrej jakości rękawice na motor są w stanie zapewnić obydwie te funkcje w niemalże każdych warunkach pogodowych. Porządne rękawice motocyklowe to takie, które od wewnętrznej strony zapewniają maksymalne czucie kierownicy i całej infrastruktury z nią związanej, a od zewnętrznej – dzięki ochraniaczom, odpowiadają za pożądany poziom bezpieczeństwa.

Dobre rękawice motocyklowe to także rękawice odporne na wszelkie defragmentacje. Żeby zobrazować skalę wyzwania jakie stoi przed producentami rękawic motocyklowych dodać należy, że z jednej strony motocykliści chcą, aby rękawice były przewiewne, z drugiej zaś maksymalnie bezpieczne. Jest to oczywiście możliwe, ale z punktu widzenia trwałości, stoją te dwa elementy w stosunku do siebie niejako w sprzeczności. Każda bowiem perforacja skóry czy przełamanie jej elementem materiałowym np. tkaniną mesh powoduje osłabienie tej części rękawicy. Producenci rękawic motocyklowych mają zatem prawdziwy orzech do zgryzienia: tak skroić, aby nie pozbawić rękawic wentylacji, jednocześnie nie osłabiając struktury całej rękawicy.

Rękawice motocyklowe dla kobiet – rodzaje

Wyróżniamy 4 podstawowe typy rękawic motocyklowych: rękawice miejskie, sportowe, turystyczne i offroad/enduro. Rodzaj rękawic pokrywa się z ich przeznaczeniem.

Rękawice miejskie dla motocyklistki

Dedykowane do pokonywania krótkich odcinków, gdzie sytuacja często wymusza zatrzymywanie się i manewry. Przeznaczone do jazdy ze stosunkowo niewielkimi prędkościami (a więc dosłownie: miejskimi). To doskonały kompromis między komfortem
a bezpieczeństwem. Niewielkie rozmiary pozwalają na możliwość schowania niemalże wszędzie po zejściu z motocykla. Zwykle sięgają do nadgarstka, materiały dominujące to
z reguły skóra kozia i materiał mesh. Rękawice miejskie są niezwykle lekkie i przewiewne.

Rękawiczki motocyklowe damskie

Zaprojektowane tak, by zapewniać maksymalne bezpieczeństwo przy dużych prędkościach
i twardych nawierzchniach. Są to rękawice specjalnego przeznaczenia, które posiadają dodatkowe wzmocnienia. Rękawice sportowe muszą zapewnić także maksymalne czucie kierownicy i przepuszczać przez siebie pewną ilość powietrza. Stąd konieczność zastosowania materiałów najwyższej jakości (skóra kangura, skóra płaszczki, tytan, Kevlar). Rękawice sportowe posiadają długi mankiet i znacznie większą liczbę ochraniaczy.

Rękawice turystyczne dla motocyklistki

Motocyklowe rękawice turystyczne są najbardziej popularne, ponieważ zastosowane materiały i rozwiązania mają za zadanie połączyć maksymalny komfort, nie tracąc przy tym na bezpieczeństwie. Osoby uprawiające turystykę motocyklową poruszają się z mniejszymi prędkościami niż użytkownicy rękawic sportowych dlatego w turystyce chodzi przede wszystkim o wygodę Drugi ważny element to ochrona przed chłodem i deszczem. Rękawice turystyczne posiadają szereg udogodnień jak np. dwie kieszenie, zaawansowane membrany. Posiadają krótsze mankiety
i mniejszą ilość widocznych ochraniaczy.

Rękawice offroad/enduro dla motocklistki

Na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykłe sportowe rękawiczki. Sekret tego typu rozwiązania tkwi w zastosowanych materiałach, jak chociażby stretch cordura. Przeznaczone są do jazdy
z niewielkimi prędkościami w terenie, a więc na miękkich nawierzchniach. Nie nadają się do jazdy po asfalcie.

Rękawice dla motocyklistki – materiały

Poza rękawicami letnimi, podstawowym materiałem rękawic motocyklowych jest skóra naturalna. Idealny kompromis między komfortem a bezpieczeństwem stanowi skóra kangura. Łączy w sobie niezwykłą miękkość z wytrzymałością. Innym, często stosowanym rodzajem skóry jest skóra bydlęca. Charakteryzuje się wytrzymałością, ale jest twarda.

Najczęściej jest tak, że skóra naturalna stanowi niejako bazę całego produktu, jakim są rękawice, która następnie łączona jest z materiałami syntetycznymi. Najlepsze rękawice posiadają wszywane panele z Kevlaru, które zabezpieczają przed rozdarciem. Nie bez znaczenia jest także materiał ochraniaczy – warto szukać carbonowych lub tytanowych. Zasada ta nie dotyczy rękawic offroad.

Rękawice dla motocyklistki – czyli jakie?

Rękawice damskie zaprojektowane zostały z myślą o jak najlepszym dopasowaniu do kobiecej dłoni. Skrojone są tak, aby maksymalnie do niej przylegały. Od męskich odróżnia je głównie rozmiar ale także inne, zdecydowanie bardziej kobiece dodatki.

Na rynku istnieje wiele modeli rękawic damskich, które przeznaczone są do różnych potrzeb: miejskie, turystyczne, sportowe. Wyboru dokonać można w oparciu o długość (krótkie, długie) lub biorąc pod uwagę ich przeznaczenie – inne rękawice dedykowane będą do turystyki motocyklowej, inne na tor a jeszcze inne do jazdy miejskiej. Dokonując wyboru, pamiętać należy przede wszystkim o tym, żeby rękawice gwarantowały maksymalną przyczepność, nie krępując przy tym ruchów.

Rękawice motocyklowe – jaki rodzaj wybrać?

O ile uda się szczęśliwie przebrnąć przez wybór typu rękawic (miejskie, turystyczne, sportowe, offroad), o tyle wybór właściwych spośród tak wielu dostępnych na rynku modeli nie jest prosty i tak oczywisty jak mogłoby się wydawać. Pomijając zawrót głowy, którego doświadcza klient po pierwszej wizycie w sklepie. O faktycznej jakości rękawic motocyklowych przekonujemy się dopiero w momencie wypadku. Warto zatem zaufać wiodącym producentom i stosowanym w ich produktach rozwiązaniom. Rękawice nie są elementem, na którym warto oszczędzać.

Żeby wybrać właściwy dla siebie model, warto zwrócić przede wszystkim uwagę na materiał dominujący, jakość wykonania całej rękawicy, z uwzględnieniem jakości ochraniaczy.

Rękawice motocyklowe dla kobiet – dobór rozmiaru

Jedyne miejsce pomiaru to najszersze miejsce dłoni, a więc zmierzenie jej obwodu tuż pod linią kostek. Zalecamy złożenie dłoni w pięść i położenie na powierzchni płaskiej, a następnie zmierzenie centymetrem obwodu tak zaciśniętej dłoni tuż pod kostkami. Niezwykle pomocna może okazać się druga osoba. Uzyskany wynik porównujemy z tabelą rozmiarów rękawic konkretnego producenta i wybieramy właściwy rozmiar.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto przymierzyć kilka modeli. Zasada doboru jest prosta: rękawica musi idealnie przylegać do dłoni, ale nie może w żadnym obszarze jej uciskać ani powodować choćby najmniejszego dyskomfortu. Jeżeli w momencie mierzenia tak się dzieje, w trakcie jazdy na pewno lepiej nie będzie.

Rękawice dla motocyklistki a rękawice dla motocyklisty – różnice

Rękawice dla motocyklistki różnią się nieco od rękawic dla motocyklisty. Różnice nie są bardzo widoczne na pierwszy rzut oka, ale produkty różni rozmiar, konstrukcja, a także design. Jak wiadomo, Panie różnią się od Panów wielkością dłoni. To, co podoba się Paniom i świetnie prezentuje się na ich dłoniach, niekoniecznie będzie odpowiadać dłoniom motocyklistów. Dobre rękawice dla motocyklistki nie tylko pełnią funkcję ochronną, ale również świetnie wyglądają. Dłonie motocyklistki prezentują się w nich naprawdę kobieco i są skutecznie chronione. Oferowane serie dla Pań na pewno mogą podobać się posiadaczkom jednośladów. To, co komfortowe i bezpieczne łączy się z tym, co piękne.

Rękawice motocyklowe damskie – motocyklistka.com.pl

Dostępne na rynku polskim modele rękawic motocyklowych mogą niewątpliwie przyprawić klienta o prawdziwy zawrót głowy, ale podejmując decyzję o zakupie, należy zawsze mieć na uwadze przede wszystkim swoje bezpieczeństwo. Pomimo tego, że cena rękawic jest relatywnie niska w odniesieniu do innych elementów wyposażenia motocyklisty, nie warto szukać tutaj dodatkowych oszczędności. Gdyby doszło do zdarzenia drogowego, ręce na pewno będą miały kontakt z podłożem. To naturalny odruch ludzki.

Wybór właściwego modelu rękawic dla motocyklistki będzie nie tylko poprawiał komfort jazdy, ale przede wszystkim przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa.