Filter


Kaski cross/enduro

Kiedy w grę wchodzi teren, ochrona głowy zyskuje nowe, niesamowicie ważne znaczenie. Doły, błoto, wystające gałęzie… tu liczy się ochrona! Kaski crossowe dedykowane są do jazdy w terenie, ale spokojnie można je założyć także podczas przejazdów po mieście.
Kaski crossowe charakteryzują się zatem między innymi tym, że są lekkie. To właśnie niewielka waga oferowanych w tej kategorii produktów pozwala na odczuwanie komfortu. Wygoda jest niesamowicie ważna zarówno w trakcie jazdy terenowej, jak i podczas miejskich przejazdów. Niewygodne kaski, które dodatkowo na przykład uwierają wywołują dyskomfort. A dyskomfort z kolei może sprzyjać dekoncentracji i co za tym idzie generować ryzyko kolizji. Wygodne kaski crossowe oferowane w tej kategorii są jednak nie tylko lekkie, ale mają również naprawdę naprawdę mocną konstrukcję. Gwarantuje ona bezpieczeństwo. Rolą kasku crossowego jest ochrona głowy przed urazami, a mocna konstrukcja produktów zapewnia wysoki poziom ochrony. Charakterystyczne dla kasków crossowych daszki chronią przed rażącym światłem słonecznym, a co za tym idzie także podnoszą poziom bezpieczeństwa oraz komfort przejazdów. Oferowane w tej kategorii produkty bardzo często posiadają także wyjmowane wnętrze wykonane z chłonnego i oddychającego materiału. Dzięki zastosowaniu najlepszej jakości przyjaznych dla człowieka materiałów oraz ergonomicznej budowie kasków crossowych, każdy użytkownik i użytkowniczka będzie doskonale się czuć w trakcie jazdy. Bezpieczeństwo, komfort i naprawdę atrakcyjny design to zdecydowane domeny kasków crossowych. Produkty wykonane z mieszaniny tworzyw poliwęglanowych są niesamowicie wytrzymałe, a zarazem lekkie. Efektowna kolorystyka i wzory na powierzchni kasków crossowych przykuwają uwagę zarówno kierowców, jak i przechodniów. Świetna prezencja na motorze jest możliwa dzięki oferowanym przez nas kaskom crossowym. Produkty są bowiem nie tylko funkcjonalne, ale także atrakcyjne dla oka.

Czym różnią się kaski crossowe od innych kasków motocyklowych?

Waga, geometria i komfort. Lekka, choć mocna konstrukcja pozwoli na zapewnienie pożądanego poziomu bezpieczeństwa. Niektóre kaski typu off-road są wyposażone w blendę, w przypadku innych należy samodzielnie zaopatrzyć się w gogle.

Kask crossowy posiada charakterystyczny daszek, który zapewnia cień – ma to szczególne znaczenie podczas słonecznych dni.

Kaski motocyklowe – jak dokonać odpowiedniego wyboru?

Kaski motocyklowe powinny być bezawaryjne i mieć gwarancję producenta. Zapewniają one bezpieczeństwo podczas codziennej jazdy. Ich odpowiedni dobór gwarantuje wysoki komfort podróżowania. Poszczególne modele można przetestować, udając się na jazdę testową do wybranego dealera.
Kaski motocyklowe off-road – kluczowe zasady

  • kask powinien odpowiednio przylegać do głowy motocyklisty;
  • kask nie powinien uwierać w okolicach skroni oraz z tyłu głowy;

Rozmiary kasków różnią się w zależności od producenta. Ochronne nakrycia głowy sprowadzane do Europy charakteryzują się innymi parametrami oraz rozmiarem niż te wprowadzane na rynek Japoński lub do Stanów Zjednoczonych. Wynika to z faktu, iż w Europie kierowcy poruszają się zdecydowanie szybciej (kaski są bardziej wygłuszone), a także mają inny kształt głowy (mniejsze rozmiary, specyficzne ukształtowania kasków). Oprócz przymierzenia co najmniej dwóch rozmiarów kasku warto zmierzyć obwód głowy w jej najszerszym miejscu – tuż nad uszami i porównać dla pewności z oferowaną przez konkretnego producenta tabelą rozmiarów.

Kaski motocyklowe – czy upadek znacząco wpływa na ich pierwotne właściwości?

Pierwotne właściwości kasku mogą zostać utracone po mocnym upadku. Jeśli skorupa nie zostanie naruszona – można z niego korzystać nadal, aczkolwiek nawet jeśli ochronne nakrycie głowy wygląda wizualnie dobrze, nie oznacza to, że tak jest z jego całkowitą strukturą. Po uderzeniu w asfalt pianka wewnątrz skorupy może ulec deformacji, a w konsekwencji przy następnej kolizji nie będzie w stanie pochłonąć wystarczającej ilości energii, aby prawidłowo ochronić głowę motocyklisty. Nie oznacza to, że zawsze musi tak się stać – trzeba się jednak liczyć z taką możliwością, ponieważ o ile z zewnątrz skorupa może wyglądać na nienaruszoną, o tyle wnętrze kasku może zostać silnie zdeformowane.
Kask używany można nabyć tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy jego poprzedni właściciel nie miał z jego udziałem żadnego wypadku. W Polsce nie istnieją instytucje badające kaski po kolizji. Towarzystwo ubezpieczeniowe ma uprawnienia, aby wystawić szkodę całkowitą dla części ubioru motocyklisty, ale nie ma prawa go skonfiskować, w związku z czym wystawiane są one na platformy sprzedażowe jako używane, co w przypadku kupna może stać się bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia lub życia przyszłego właściciela. Warto również wziąć pod uwagę fakt, iż pianka EPS dostosowuje się do głowy tylko i wyłącznie jednej osoby, więc nawet jak kask nie był po wypadku – nie zapewni tak dobrej absorpcji, jak pierwszemu właścicielowi.

Dlaczego kaski crossowe dostępne w naszym sklepie to dobra inwestycja?

Kaski crossowe oferowane w tej kategorii to świetna inwestycja dla każdej motocyklistki oraz motocyklisty. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w oferowanych modelach kasków crossowych sprawiają, że użytkownicy korzystają z nowoczesnych i szczegółowo przetestowanych technologii. Oferowane w naszym sklepie kaski crossowe dobierane są przez pasjonatów jazdy na motocyklu, w związku z tym nikt nie musi się obawiać o ich jakość i niezawodność. W naszym sklepie można odnaleźć kaski crossowe pochodzące od renomowanych producentów, którzy zdobyli uznanie na całym świecie. Jazda motocross wymaga od kasków wytrzymałości oraz niezawodności. Tymi właśnie cechami charakteryzują się dostępne w naszym sklepie produkty. Gwarantujemy klientom, którzy kupują kaski crossowe połączenie najwyższej jakości materiałów i świetnego designu. Kaski crossowe dostępne w naszej ofercie są lekkie, a także wyposażone w skuteczną wentylację. Wygoda korzystania z opisywanych produktów jest zatem zauważalna już przy pierwszym kontakcie. Oferowane kaski crossowe z naszego sklepu to także doskonała proporcja pomiędzy ceną a jakością. Nasz sklep starannie dobiera oferowane produkty, tak aby zakupy klientów były maksymalnie opłacalne. Atestowane skorupy kasków crossowych dostępnych w tej kategorii gwarantują posiadaczom motocykli bezpieczeństwo. Anatomiczna budowa wnętrza oferowanych w naszym sklepie kasków sprawia, że doskonale dopasowują się one także do kształtu głowy motocyklistów oraz motocyklistek. Ta cecha również sprzyja podniesieniu poziomu bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania kasków crossowych. Kaski crossowe, które oferujemy to produkty, które łączą gwarancję bezpieczeństwa z trwałością i efektownym designem. Motocykliści i motocyklistki wyglądają naprawdę stylowo z oferowanymi w tej kategorii produktami.

Kaski off-road – ceny

Tutaj kaski off-road nie różnią się w żaden sposób od innych kasków. Ceny kształtują się różnie, w zależności od producenta i zastosowanych materiałów. Wybierając opcję droższą, można oczekiwać zdecydowanie lepszej jakości. Decydując się na rozwiązanie tańsze, należy liczyć się z tym, że poziom ochrony zawsze mógłby być większy. Tak czy inaczej, zachęcamy do tego, żeby nie oszczędzać na tym elemencie wyposażenia, jakim jest kask, ponieważ chodzi o Twoją głowę. Dzięki zakupowi kasków crossowych z wyższej półki motocykliści czują się na drodze świetnie. Świadomość stopnia ochrony wysokich jakościowo modeli kasków crossowych wpływa bowiem na to, jak czują się na drodze motocykliści. Nieco tańsze kaski crossowe, które oferujemy także oczywiście w dużym stopniu chronią głowy użytkowników. Nie zmienia to jednak faktu, że kwota jaką nasi klienci wydają na kaski crossowe nigdy nie jest przypadkowa. Najwyższa jakość oferowanych produktów zawsze wiąże się bowiem z wyższą ceną. Wszyscy renomowani producenci, którzy wypuszczają topowe modele kasków gwarantują najwyższą jakość. Materiały, z których wykonane zostały kaski crossowe mogą być różne. Niektóre tworzywa zwyczajnie kosztują więcej, gdyż ich pozyskanie jest procesem dużo bardziej wymagającym. Ponadto topowe modele kasków crossowych, które są rekomendowane przez znanych motocyklistów kosztują ze względu na prestiż, jaki jest związany z ich użytkowaniem. Efektowny design, ochrona głowy na wysokim poziomie, wygoda użytkowania i wytrzymałość to jednak nieodłączne cechy wszystkich dostępnych w tej kategorii produktów. Bez względu na ich cenę. Kaski crossowe z niższej półki cenowej wykonane są bardziej ekonomicznie, ale także spełniają wszystkie wymagane normy. Kaski crossowe kupowane w naszym sklepie gwarantują zatem świetne samopoczucie podczas podróżowania motocyklem, a także ochronę. Inwestując w produkty z tej kategorii nasi klienci inwestują w ochronę zdrowia i życia oraz poprawę komfortu jazdy.

Kaski crossowe – tytułem podsumowania

Jazda po trudnym terenie zwłaszcza z dużą prędkością jest związana z mniejszym lub większym ryzykiem. Kaski crossowe są wprost stworzone do jazdy off-road. Dzięki swojej charakterystyce i specyfikacjom chronią głowę motocyklisty z maksymalną skutecznością. Kluczowe dla bezpieczeństwa użytkownika jest właściwe dobranie kasku. Dobra decyzja przy zakupach to inwestycja w ochronę zdrowia i życia kupującego. Jazda crossowa na motocyklu to zajęcie, które zawsze wymaga odpowiedzialnego podejścia. Jeżeli decydujemy się na taką formę przejazdów, musimy więc zadbać o odpowiednie zabezpieczenie. Wysokiej jakości materiały, z których wyprodukowane zostały dostępne kaski crossowe, gwarantują wysoki poziom ochrony. Wszystkie odpowiednie certyfikaty dołączone do produktów w tej kategorii gwarantują niezawodność kasków. Jazda crossowa to prawdziwe wyzwanie nawet dla zaawansowanych motocyklistów i każdy, kto podejmuje tego typu aktywność, powinien postawić na bezpieczeństwo i odpowiedzialność. Dzięki atrakcyjnym cenowo produktom dostępnym w tej kategorii każdy motocyklista crossowy może znaleźć odpowiedni dla siebie kask. Jazda na motocyklu z naszymi kaskami crossowymi to troska o zdrowie i życie.