Filter

 

Motocyklowe kaski integralne – dlaczego warto jeździć w kasku integralnym?

Odpowiednio dopasowany kask gwarantuje komfortową, a co najważniejsze – bezpieczną jazdę motocyklem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zastanowić się nad długością pokonywanych tras oraz rozwijanych prędkości. W celu dobrania prawidłowego zabezpieczenia głowy należy udać się do sklepu stacjonarnego, skonsultować swoje przemyślenia ze specjalistą
a następnie przymierzyć interesujące akcesoria. Jednak przed ostateczną decyzją warto zapoznać się z cechami charakterystycznymi kasków integralnych.

Kaski integralne – czym się wyróżniają?

Motocyklowe kaski integralne wyróżniają się ciekawymi odmianami zapięć, wbudowaną mikroregulacją oraz pierścieniem DD w akcesoriach najwyższej jakości. Są wykonywane z termo plastików (najtańsza opcja), włókien szklanych oraz karbonu (drogi, stosunkowo lekki). Kaski integralne mogą również być wyposażone w blendę przeciwsłoneczną oraz wygodną wyściółkę.

Motocyklowe kaski integralne zazwyczaj są wyposażone w minimum dwa wentylatory oraz 3-4 punkty wlotu gwarantujące odpowiednią wentylację. Są bardzo dobrze wyciszone, co pomaga w jeździe przy dużych prędkościach. Skorupa tworzy jedną całość dzięki czemu możliwość odpięcia, urwania się elementu zostaje ograniczona do minimum. Osoby używające okularów korekcyjnych nie zostały pominięte, ponieważ specjalnie dla nich powstały wyciągane wkładki na linii zauszników skutecznie likwidujące ucisk wewnętrznej skorupy kasku.

Kaski integralne – cechy charakterystyczne

 • Kaski integralne wyposażone są w jednolitą skorupę z wizjerem posiadającym funkcję wymiany szybki na nową.
 • Zabezpieczające nakrycia głowy wyróżniają się zaawansowanymi systemami wentylacyjnymi zapewniającymi odpowiednią ilość świeżego powietrza w chłodne oraz cieplejsze dni.

Reasumując, motocyklowe kaski integralne to kaski z punktu widzenia bezpieczeństwa – najbezpieczniejsze. Charakteryzują się skuteczną wentylacją, wygodną wyściółką wnętrza, aerodynamicznymi skorupami oraz zapięciem sprzączka z mikroregulacją. Mogą także posiadać blendę przeciwsłoneczną. Jednak zakup kasku wysokiej jakości to nie wszystko. Powinno się o niego odpowiednio zadbać. Jak to zrobić bez zlecania pracy firmie zewnętrznej?

Motocyklowe kaski integralne – jak o nie dbać? – praktyczne metody

Właściwa pielęgnacja przedłuży trwałość. Regularne czyszczenie kasku motocyklowego jest konieczne w celu utrzymania jego pierwotnych właściwości, a także zapewnienia sobie komfortowej
i bezpiecznej jazdy. Nawet brudna szybka może uprzykrzyć życie niejednemu motocykliście, a co najgorsze spowodować groźny wypadek. W pierwszej kolejności powinno się zadbać o skorupę zewnętrzną oraz wizjer, a następnie o poduszki policzkowe i wewnętrzną wyściółkę kasku. Jak zrobić to dobrze?

1) Jak wyczyścić skorupę zewnętrzną?

 • Do czyszczenia skorupy najlepiej użyć dłoni. Do niewielkiej miseczki warto wlać letnią wodę
  i rozpuścić odrobinę mydła. Tak przygotowanym płynem, namydlać skorupę dłońmi. Istnieją także specjalne preparaty do czyszczenia skorupy kasku, one także są dla niej bezpieczne. Obydwa płyny skutecznie rozpuszczą zabrudzenia, gdyby jednak były bardzo silne – czasem warto czynność powtórzyć 2-3 razy. Następnie brud należy usunąć, spłukując skorupę letnią wodą.
  Do czyszczenia skorupy nie należy używać zmywaków kuchennych, twardych ścierek
  i wszystkiego co mogłoby ją zniszczyć. Nie polecamy także czyszczenia ręcznikiem papierowym, gdyż ten pozostawia rysy. Skorupę uda się wyczyścić idealnie opuszkami palców.
 • Kask pozostawić na kilka godzin, aby całkowicie i samodzielnie wyschnął (nie należy stosować suszarki, ani innych urządzeń elektrycznych);
 • Akcesoria wypolerować miękką ścierką (nie używać rozpuszczalników, ponieważ mogą pozbawić kask pierwotnych właściwości).

2) Jak wyczyścić wizjer?

Regularna pielęgnacja wizjera pomoże utrzymać jego właściwości oraz zadbać o bezpieczeństwo motocyklisty na drodze.

 • Szybkę wizjera należy umyć przy wykorzystaniu miękkiej ściereczki nasączonej letnią wodą oraz mydłem;
 • w celu usunięcia owadów z wizjera warto posłużyć się mydłem/płynem do naczyń lub specjalnym specyfikiem przeznaczonym do likwidacji owadów (doskonale sobie radzą
  z usuwaniem zaschniętych owadów);
 • wizjer powinno się wytrzeć miękką ściereczką lub miękkim ręcznikiem a następnie pozostawić do samodzielnego wyschnięcia (bez użycia suszarki lub grzejnika).

3) Jak wyczyścić wyjmowane wnętrze i poduszki policzkowe?

 • Odłączyć poduszki i wyjąć wyściółkę z kasku;
 • wyprać wyjęte elementy z dodatkiem zwykłego mydła, najlepiej ręcznie, zanurzając wyściółkę uprzednio w misce z ciepłą wodą na kilkanaście minut. Możliwe jest oczywiście wypranie w pralce, jednak materiał, z którego wykonane są wyściółki, niejednokrotnie posiada właściwości antybakteryjne i oddychające. Środki piorące mogą nieodwracalnie pozbawić wyściółki tych właściwości;
 • po umyciu, elementy kasku należy dokładnie wypłukać i bardzo delikatnie wycisnąć z nich wodę (nie wykręcać, nie używać pralki ani suszarki bębnowej).

Motocyklowe kaski integralne – trwałość?

Kaski integralne odznaczają się bardzo wysokim poziomem trwałości. Jednolita konstrukcja jest jednym z czynników, który wpływa na niebywałą trwałość oferowanych produktów. Podczas stłuczki kask integralny doskonale absorbuje siłę uderzenia ze względu na zastosowane materiały. Motocyklowe kaski integralne pasują do każdych warunków jazdy, a bardzo często mają również aerodynamiczne kształty. Dzięki aerodynamicznym kształtom kasków integralnych, motocykliści odczuwają jeszcze większy komfort w trakcie szybkiej jazdy. Kaski integralne z naprawdę odpornych tworzyw zapewniają 100% ochrony zdrowia i życia motocyklisty, a także bardzo długi czas użytkowania. Jednocześnie kaski integralne są naprawdę lekkie, co wcale nie przeszkadza im w charakteryzowaniu się wysokim poziomem trwałości. Dzięki niewielkiej wadze kasków integralnych motocykliści nie odczuwają zmęczenia nawet w trakcie wielogodzinnych podróży. Zabudowana część szczękowa kasków integralnych pozwala na zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa, gdyż chroni ona każdą część głowy motocyklisty. Z tego też powodu kierowcy, którzy ze względu na warunki jazdy, a także osiągane prędkości narażają się na szczególne niebezpieczeństwo, zdecydowanie powinni sięgnąć po kaski integralne dostępne w naszej ofercie.

Tworzywa, z których wykonane są kaski integralne

Kupując motocyklowe kaski integralne należy zwracać uwagę nie tylko na ceny, ale także na materiały, z których są wykonane wspomniane produkty. To właśnie od nich w dużej mierze zależy poziom bezpieczeństwa i komfortu w trakcie jazdy.

Termoplastik jako tworzywo, z którego wykonywana jest skorupa kasku motocyklowego sprawia, że produkt ma atrakcyjną cenę. To niewątpliwie korzyść tego typu kasków. Skorupa wykonana z termoplastycznego tworzywa gwarantuję podstawowy poziom ochrony zdrowia i życia motocyklisty. Motocyklowe kaski integralne wykonane z termoplastiku są zatem odpowiednim rozwiązaniem dla motocyklistów, którzy nie dysponują zbyt dużym budżetem. Bardzo ważne jest jednak, aby kask integralny wykonany z termoplastiku miał normy bezpieczeństwa. Certyfikat gwarantuje bowiem, że kask integralny został poddany testom i został oceniony pozytywnie.

Kolejne tworzywo, z którego wykonywane są motocyklowe kaski integralne to zaawansowane poliwęglany. Wspomniany materiał jest naprawdę bardzo popularny, a większość kasków motocyklowych jest częściowo z niego wykonana. Należy jednak pamiętać, że aby kupić produkt wykonany z zaawansowanych poliwęglanów, trzeba dysponować nieco większym budżetem. Kaski motocyklowe, które mają skorupę wykonaną z poliwęglanów charakteryzują się większą odpornością, niż kaski motocyklowe ze skorupą z termoplastiku.

Największą trwałością charakteryzują się jednak motocyklowe kaski integralne wykonane z włókien węglowych, a także szklanych. Zestawienie tych dwóch tworzyw w zaawansowanych procesach technologicznych sprawia, że wytrzymałość motocyklowych kasków jest ogromna. Kaski integralne wykonane z włókien węglowych, a także szklanych są poddawane zaawansowanym testom, które bez problemu przechodzą. Należy jednak mieć na uwadze, że motocyklowe kaski integralne wykonane z tego typu tworzywa są najdroższe. Motocykliści, którym zależy na najwyższym poziomie ochrony zdrowia i życia będą jednak naprawdę usatysfakcjonowani zakupem kasków integralnych wykonanych z włókien węglowych oraz szklanych.

Zastosowane do produkcji kasków motocyklowych integralnych tworzywa to jeden z aspektów, które warto brać pod uwagę podczas zakupów. Niemałą rolę odgrywają także aspekty takie jak przeznaczenie kasku. Inny bowiem rodzaj kasku integralnego kupić powinien motocyklista, który jeździ rekreacyjnie, a inny rodzaj kasku powinna kupić osoba, która preferuje jazdę sportową. Indywidualne dopasowanie odpowiedniego modelu kasku integralnego jest kluczowe, aby móc podróżować z poczuciem komfortu i wysokim poziomem bezpieczeństwa. Jak, bowiem wiadomo, dyskomfort dekoncentruje, a to z kolei może sprawić, że na drodze dojdzie do nieprzyjemnych sytuacji.

Motocyklowe kaski integralne – przeznaczenie

Kupując kask integralny należy także zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. Warto zastanowić się przed dokonaniem zakupów, jaki charakter podróży będzie nas czekać. Inne kaski motocyklowe doskonale sprawdzają się w jeździe rekreacyjnej, a inne w jeździe sportowej. Aspekty takie jak konstrukcja wizjera bądź też kształt kasku integralnego mają w tym wypadku spore znaczenie. W momencie, gdy motocyklista porusza się motocyklem sportowym, jego głowa jest nieco inaczej ułożona, niż w przypadku motocyklisty, który jeździ rekreacyjnie. Wspomniana różnica determinuje inne potrzeby związane z polem widzenia. Bardzo ważna jest także kwestia wentylacji w kaskach motocyklowych integralnych. Zastosowanie kasku integralnego powinno być zatem ściśle określone przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu. W innym wypadku motocyklista po zakupach może dojść do wniosku, że mógł wybrać lepiej.

W jaki sposób motocyklowe kaski integralne chronią przed słońcem?

Kaski motocyklowe integralne są wyposażone w blendę. Wspomniany element to rozwiązanie, które zabezpiecza przed blaskiem słońca motocyklistę. Oślepienie przez słońce może być naprawdę niebezpieczne. Zwłaszcza przy dużych prędkościach. Dzięki kaskom integralnym wyposażonym w opuszczoną przysłonę, czyli blendę możliwe jest na szczęście bezpieczne podróżowanie. Blenda przeciwsłoneczna przydaje się zwłaszcza w turystycznych modelach kasków integralnych.

W jaki sposób motocyklowe kaski integralne zapewniają ochronę przed parowaniem wizjera?

Kaski integralne dostępne w naszej ofercie zapewniają skuteczną ochronę przed parowaniem wizjera za pomocą specjalnej wkładki, która jest montowana na wizjerze. Proces parowania jest zatem znacznie zredukowany. Ograniczenie widoczności z perspektywy motocyklisty wskutek nadmiernego parowania może stanowić zagrożenie na drodze. Dzięki specjalnej wkładce o nazwie pinlock możliwe staje się komfortowe podróżowanie. Wizjer kasku integralnego, który ma odpowiednie punkty montażowe, daje możliwość zamontowania wspomnianej wkładki. Wkładka pinlock w motocyklowych kaskach integralnych wykonana jest z bardzo wysokiej jakości tworzywa. Dzięki właściwościom między innymi takim jak pochłanianie wilgoci, parowanie jest znacznie ograniczone. Gdy powierzchnia wizjera kasku nie jest zaparowana, motocyklista może czuć się komfortowo, czerpać przyjemność z jazdy, a także co najważniejsze jeździć bezpiecznie. Tego typu rozwiązanie jest naprawdę komfortowe i pozwala motocyklistom na bezpieczną jazdę w każdych warunkach.

Dlaczego kaski motocyklowe integralne są tak często wybierane?

Kaski motocyklowe integralne są bardzo często wybierane przez motocyklistów między innymi ze względu na ich uniwersalność. Kaski integralne zapewniają bardzo wysoki poziom ochrony zdrowia i życia motocyklistów, a także komfort oraz wygodę w trakcie jazdy. Motocyklowe kaski integralne są inaczej nazywane kaskami zamkniętymi i to właśnie specyfika ich budowy sprawia, czy zapewniają tak wysoki poziom bezpieczeństwa. Nie jest również bez znaczenia to z jakich tworzyw wykonywane są kaski motocyklowe integralne. Ten rodzaj produktów cieszy się tak dużą popularnością również ze względu na atrakcyjne ceny. Kaski motocyklowe integralne muszą zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, a przy ich produkcji nie ma mowy o kompromisach. Materiały takie jak na przykład: kevlar, włókno szklane i carbon wykorzystywane do produkcji kasków motocyklowych integralnych gwarantują wysoki poziom ochrony, a kupujący opisywane produkty motocykliści są tego świadomi.

Dlaczego jeżeli chodzi o kaski motocyklowe integralne, tak ważne są atesty?

Bardzo ważne jest, aby kaski motocyklowe integralne, które są dostępne na rynku posiadały atesty. Oferowane przez nas w tej kategorii produkty zawsze mają atesty, które świadczą o bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa. Kaski motocyklowe integralne z atestowaną skorupą dają gwarancję, że zostały poddane dokładnym testom i przeszły je pozytywnie. To bardzo ważne, gdyż motocykliści każdego dnia narażeni są na mniejsze lub większe kolizje. W warunkach zbliżonych do realnych kolizji, specjaliści sprawdzają między innymi wytrzymałość kasków motocyklowych integralnych. Aby wspomniane produkty otrzymały atest muszą spełnić obowiązujące normy. Mając świadomość, że używane przez właścicieli pojazdów kaski motocyklowe integralne naprawdę dobrze absorbują siłę uderzenia i są wytrzymałe oraz co ważne, źe zostało to już zweryfikowane, motocykliści mogą czuć się o wiele pewniej. Większa pewność na drodze, to także większe bezpieczeństwo dla motocyklistów i innych użytkowników ruchu drogowego. Najmniej, bowiem pożądaną sytuacją na drodze jest niepewność, czy posiadany przez motocyklistę sprzęt i odzież gwarantują dostateczny poziom bezpieczeństwa. Oferowane przez nas atestowane kaski motocyklowe integralne pozwalają czuć się pewnie na drodze każdemu kierowcy motocykla. W związku z tym wszystkie decyzje na drodze nasi klienci podejmują z dużym spokojem. Płacąc za kaski motocyklowe integralne poza samym produktem, motocykliści otrzymują poczucie spokoju i satysfakcję.

Dlaczego kaski motocyklowe integralne dostępne w naszej ofercie odznaczają się dobrą wentylacją?

Kaski motocyklowe integralne z naszego sklepu charakteryzują się wysokim poziomem wentylacji. Ten aspekt kasków jest bardzo ważny zwłaszcza przy wysokich temperaturach i wielogodzinnej jeździe. Ciało człowieka potrzebuje dobrej wentylacji. Słaba wentylacja w kaskach motocyklowych integralnych oznaczałaby niemal zerową przyjemność z jazdy i odczuwanie znacznego dyskomfortu. Na szczęście dzięki między innymi odpowiednio zlokalizowanym wywietrznikom, a także dzięki wyściółkom, które ułatwiają wymianę ciepła oraz odprowadzanie potu nasze kaski motocyklowe integralne charakteryzują się naprawdę doskonałym poziomem wentylacji. Wyściółki w oferowanych przez nas produktach są dodatkowo antybakteryjne. Doskonała wentylacja w oferowanych przez nas kaskach motocyklowych integralnych zapewnia zatem wysoki komfort jazdy oraz co ważne, pozwala zachować maksymalne skupienie na drodze. Poziom koncentracji koreluje bardzo mocno z poziomem bezpieczeństwa w trakcie podróży, gdyż o podjęciu odpowiednich decyzji na drodze decydują szczegóły. Zmęczony podróżą motocyklista z całą pewnością może popełnić więcej błędów, niż użytkownik kasku motocyklowego integralnego z doskonałą wentylacją. Dyskomfort dekoncentruje, a celem producentów kasków motocyklowych integralnych jest zapewnienie motocyklistom jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Co to znaczy, że oferowane przez nas kaski motocyklowe integralne są bezpieczne?

Dostępne w naszej ofercie kaski motocyklowe integralne są naprawdę bezpieczne. Co to oznacza? Doskonale tłumią one siłę uderzeń i jest to potwierdzone przeprowadzonymi testami. Testy z tłumienia siły uderzeń przeprowadzane są w warunkach symulacji wypadku. Kaski motocyklowe integralne poddawane są uderzeniom, a następnie mierzony jest poziom ich tłumienia. Wszystkie te działania mają na celu zagwarantować, że nawet w sytuacji wypadku, motocyklista nie straci zdrowia i życia. Zgodnie z obowiązującymi normami, kaski poddawane są ściśle określonym procedurom. Uzyskane atesty oznaczają zatem, że oferowane przez nas kaski motocyklowe integralne naprawdę skutecznie chronią głowy użytkowników. Istnieje także coś, co specjaliści motocyklowego sprzętu nazywają “biernym bezpieczeństwem”. Na ten parametr składają się takie aspekty kasków motocyklowych integralnych jak na przykład: dopasowanie, łatwość zapinania i jakość wentylacji. “Bierne bezpieczeństwo” na wysokim poziomie oznacza komfort podczas jazdy i zachowanie zdrowia. Dyskomfort dekoncentruje, a to z kolei może być niebezpieczne. “Bierne bezpieczeństwo” to także odpowiedni poziom tłumienia hałasu przez kaski motocyklowe integralne. Wiele modeli dostępnych w naszej ofercie kasków motocyklowych integralnych ma przedłużoną dolną część, która znacznie ogranicza odczuwanie wiatru, a także hałasu przez motocyklistów. Dbałość o narząd słuchu u motocyklistów jest naprawdę bardzo ważna.

Dlaczego dostępne w naszej ofercie kaski motocyklowe integralne skutecznie tłumią hałas?

Jak napisaliśmy wiele modeli oferowanych przez nas kasków motocyklowych integralnych skutecznie tłumi hałas na przykład poprzez wydłużoną dolną część. Tłumienie hałasu jest elementem “biernego bezpieczeństwa”. Jak wynika z badań, hałas motocykla może wynosić nawet 100 decybeli. Im lepsze jest tłumienie hałasu przez kask motocyklowy integralny, tym większy komfort odczuwa kierowca dwukołowego pojazdu. Każdy dostępny w naszej ofercie kask motocyklowy integralny wycisza hałas, a co za tym idzie poprawia się koncentracja motocyklistów. Bez względu na to, czy motocyklista mknie po autostradzie przez kilka godzin, porusza się między ciężarówkami, autobusami czy innymi głośnymi pojazdami, zawsze czuje się komfortowo. W sytuacji, gdyby użytkownik motocykla nie miał na sobie kasku poza bezpośrednim zagrożeniem zdrowia i życia byłby także narażony na reakcje bólowe i późniejsze powikłania związane z narządem słuchu. Wiele oferowanych przez nas modeli kasków motocyklowych integralnych jest wyposażonych w poduszki policzkowe redukujące hałas. Takie rozwiązania niewątpliwie podnoszą komfort podróży, zwłaszcza takich, które trwają wiele godzin. Do kasków motocyklowych integralnych, jeżeli chodzi o dodatkowe wyciszenie można dokupić na przykład stopery do uszu. Sporo osób poleca tego typu rozwiązania jako uzupełnienie tłumienia. W bardzo wielu przypadkach, korzystając z oferowanych przez nas kasków motocyklowych integralnych nie ma takiej potrzeby.

Co można dokupić do kasków motocyklowych integralnych?

Jeżeli jednak chodzi o dodatkowy sprzęt dla motocyklistów, sporo użytkowników pojazdów decyduje się na zakup wideorejestratorów, a także specjalnych zestawów słuchawkowych. Niektóre dostępne w naszej ofercie kaski motocyklowe integralne mają zintegrowane kieszonki na słuchawki. Dopasowanie do nowoczesnych technologii jest niewątpliwie sporym atutem oferowanych przez nas kasków motocyklowych integralnych. Sporo motocyklistów korzysta również z zaawansowanych technologicznie interkomów, które pozwalają między innymi na komunikację z pasażerem. Tego typu zestawy słuchawkowe bardzo często mają doskonale działające bluetooth i łączność z internetem. Kaski motocyklowe integralne z naszego sklepu świetnie współpracują z zaawansowaną i nowoczesną technologią.

Dlaczego oferowane przez nas kaski motocyklowe integralne charakteryzują się doskonałą aerodynamiką?

Aerodynamiczne kształty dostępnych w naszej ofercie kasków motocyklowych integralnych gwarantują zmniejszenie oporu powietrza. Kształt aerodynamiczny to inaczej kształt opływowy. Jeżeli kaski motocyklowe integralne nie są aerodynamiczne, to po naprawdę krótkim czasie jazdy, motocyklistom mogą doskwierać bóle głowy, karku, a nawet popękane bębenki uszne. Szczególnie cenne są aerodynamiczne kaski motocyklowe dla osób, które poruszają się z bardzo dużą prędkością. Dostępne w naszej ofercie kaski motocyklowe integralne zostały szczegółowo przetestowane między innymi w tunelach aerodynamicznych. Współczynnik oporu to jeden z najważniejszych parametrów kasków i naprawdę warto inwestować w produkty, które charakteryzują się dobrą aerodynamiką. Im bardziej aerodynamiczny jest kask motocyklowy integralny, tym mniejszą pracę muszą wykonać mięśnie motocyklistów. Mięśnie odpowiedzialne za utrzymanie głowy w pionie mogą naprawdę odpocząć dzięki dostępnym w naszej ofercie kaskom motocyklowym integralnym. To bardzo przydatne, zwłaszcza przy długich podróżach. Przeciążony organizm i zmęczone mięśnie negatywnie wpływają na koncentrację, a na dłuższą metę mogą prowadzić do przemęczenia i różnego rodzaju dolegliwości.

Dlaczego zapięcie DD jest dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o kaski na ścigacza?

Wiele osób zastanawia się, czy lepszym rozwiązaniem jest zapięcie DD, czy microlock. Kaski na ścigacza, które mają homologację mogą być wyposażone w zapięcia DD lub zapięcia mikrometryczne. Zapięcie DD w kaskach na ścigacza, jeśli chodzi o technologiczne spojrzenie, to dwa metalowe “kółka” oraz pasek. Poza prostotą, zaletą DD jest także to, że się nie wyciera, nie luzuje i nie rozciąga. Atutem zapięcia DD jest także łatwość rozpinania. W kaskach na ścigacza to ważne, gdyż bardzo często w sportach motorowych liczy się każdy ułamek sekundy i wygoda. Wszystkie najdroższe kaski na ścigacze są wyposażone w zapięcia DD i tego typu mechanizm stosowany jest u najlepszych motocyklistów na świecie. W razie ewentualnego wypadku wezwane służby mogą tego typu kask bezproblemowo i błyskawicznie ściągnąć z głowy motocyklisty. To także zdecydowana korzyść posiadania tego typu zapięcia.

Czym jest zapięcie mikrometryczne kasków na ścigacza i dlaczego jest powszechnie stosowane?

Zapięcie mikrometryczne w kaskach na ścigacza, to tak zwany microlock lub mikroregulacja. Jest to drugi biegun w stosunku do zapięcia typu DD. Typowo sportowe kaski dla motocyklistów mają zwykle zapięcie DD, jednak są od tej reguły wyjątki. Wspomniany system regulacji jest świetnie zwarty. Oznacza to wysoki poziom bezpieczeństwa dla motocyklistów. Kaski na ścigacza z zapięciem mikrometrycznym wymagają do zapięcia takiej samej ilości czasu, jak kaski z zapięciem typu DD. Zarówno kaski z zapięciem DD, jak i kaski z zapięciem mikrometrycznym mają grupy swoich zagorzałych zwolenników.

Dlaczego wypełnienie EPS o różnej gęstości jest tak ważne w kaskach na ścigacza?

Kaski na ścigacza składają się z wielu elementów. Jednym z najważniejszych jest wypełnienie EPS o różnej gęstości. Wspomniany element to specjalna pianka, która ma za zadanie zaabsorbować energię podczas uderzenia kasku o powierzchnię. Bez pianki EPS kask nie byłby funkcjonalny, gdyż jego głównym celem jest ochrona głowy w razie wypadku. Pianka EPS to także warstwa pomiędzy wyściółką a skorupą kasków na ścigacze. Zróżnicowana gęstościowo pianka absorpcyjna dostępna w oferowanych przez nas kaskach na ścigacze zapewnia wysoki poziom ochrony i jest powszechnie stosowanym rozwiązaniem w dobrych kaskach motocyklowych. EPS to inaczej spieniony polistyren, czyli sztuczne tworzywo, które charakteryzuje się naprawdę niesamowitymi właściwościami. Doskonała absorpcja wstrząsów, a także wysoka wytrzymałość i niska waga to cechy, które sprawiają, że EPS ma idealne zastosowanie w kaskach na ścigacza.

Czym jest system MIPS i dlaczego to świetne rozwiązanie, jeśli chodzi o kaski na ścigacza?

Uszkodzenia mózgu to bardzo dotkliwe obrażenia. Kaski na ścigacza z systemem MIPS skutecznie im zapobiegają nawet w sytuacji wypadków z naprawdę dużą prędkością. MIPS (MULTI_DIRECTIONAL IMPACT PROTECTION SYSTEM) to wielokierunkowy system osłony przed uderzeniami. Specjalna konstrukcja kasków na ścigacze sprawia, że górna skorupa staje się odizolowana od miękkiej wyściółki. System MIPS sprawia, że różne części kasków na ścigacza nie oddziałują na siebie. W momencie uderzenia skorupa kasku na ścigacza z systemem MIPS odbiera impet. Dzięki temu wewnętrzna część kasku pozostaje na miejscu, a takie zachowanie zapobiega urazom mózgu. Jakość kasków na ścigacze z systemem MIPS została potwierdzona naukowymi badaniami, a wspomniane rozwiązanie jest bardzo często stosowane w wysokiej klasy produktach. W ramach przeprowadzanych badań na kaskach z systemem MIPS dokonano analizy odkształcenia tkanki mózgowej. Badania wykazały, że kaski na ścigacza z systemem MIPS kilkukrotnie zmniejszają szkodliwość upadku dla głowy. Stosowany system jest zatem naprawdę bardzo funkcjonalny.

Na czym polega system Panovision, który ma zastosowanie w niektórych oferowanych przez nas kaskach na ścigacza?

System Panovision stosowany w kaskach na ścigacza gwarantuje bezpieczeństwo i jeszcze większą widoczność. Dzięki Panovision możliwe jest przewidywanie manewrów innych użytkowników ruchu drogowego, a także wybieranie najlepszych możliwych wariantów przejazdu. Maksymalnie poszerzone pole widzenia, a także dostosowanie do niskiej i skulonej pozycji motocyklisty podczas jazdy sportowej to ogromne atuty wspomnianego systemu w kaskach na ścigacza. Panovision sprawia, że motocykliści mają więcej czasu na reakcję, gdyż szybciej dostrzegają rozmaite przeszkody.

Dlaczego stosowane w niektórych kaskach na ścigacza oświetlenie LED jest świetnym rozwiązaniem?

Kask na ścigacza może nie tylko wyglądać bardzo nowocześnie, ale także gwarantować wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki zainstalowanemu w nim oświetleniu. Homologowane oświetlenie LED obecne w niektórych modelach oferowanych kasków na ścigacza sprawia, że produkty te przenoszą nas w inny wymiar. Świecące panele LED ulokowane są przy wlotach powietrza. Kaski na ścigacza z wbudowanym oświetleniem są wyposażone w baterię, którą trzeba ładować. Możliwe jest świecenie światłem ciągłym przez okres 8 godzin lub światłem pulsacyjnym przez 16 godzin. Światło emitowane przez tego typu kask na ścigacza zdecydowanie poprawia widoczność motocyklisty na drodze.

Dlaczego stosowany w kaskach na ścigacza system awaryjnie wyjmowanych poduszek policzkowych jest tak wartościowy?

Zdejmowanie poduszek policzkowych awaryjnie oznacza, że można ostrożnie zdjąć cały kask. Tego typu rozwiązanie minimalizuje potrzebę zbytniego poruszania głową. Zwłaszcza po wypadkach, w których nie wiadomo, jakie dokładnie są uszkodzenia organizmu motocyklisty tego typu rozwiązanie jest naprawdę wartościowe. System AEFR (Airoh Emergency Fast Remove), czyli awaryjnie wyjmowanych poduszek policzkowych bardzo mocno poprawia bezpieczeństwo motocyklistów.

Czym jest stosowany w kaskach na ścigacza system szybkiej wymiany szyby RapidFire?

Mechanizm RapidFire daje motocyklistom możliwość bezproblemowej i błyskawicznej wymiany szyby. Wspomniany mechanizm zainstalowany w kaskach na ścigacza jest jednym z najprostszych i najbardziej niezawodnych mechanizmów mocowania szyby. W kaskach na ścigacza to rozwiązanie jest naprawdę niezawodne, a producenci wykorzystując je, gwarantują użytkownikom swoich produktów naprawdę spory komfort.

Dlaczego kaski na ścigacza wyposażone w profilowane poduszki powietrzne to tak dobre rozwiązanie?

Poduszki powietrzne zamontowane w kaskach na ścigacza zdecydowanie poprawiają poziom bezpieczeństwa motocyklistów. W momencie wypadku poduszki błyskawicznie się nadmuchują, chroniąc głowę, a także kręgi szyjne użytkowników kasków. Profilowane poduszki powietrzne montowane w kaskach na ścigacza sprawiają, że korzystanie z tego typu produktów jest o wiele bardziej bezpieczne, niż użytkowanie kasków motocyklowych bez wspomnianego rozwiązania. Co ważne profilowane poduszki powietrzne zamontowane w niektórych modelach oferowanych przez nas kasków na ścigacza jedynie nieznacznie zwiększają wagę i rozmiar produktów. Co za tym idzie, jazda jest bardziej bezpieczna, niż bez poduszek, ale równie komfortowa i efektowna. Zainstalowane w oferowanych przez nas w tej kategorii kaskach poduszki powietrzne są zaprojektowane tak, aby zapewniać maksymalną wygodę motocyklistom.

Kaski integralne – dlaczego warto jeździć w kasku integralnym? Podsumowanie

Reasumując, kaski integralne zostały stworzone z myślą o osobach kochających jazdę na sportowych lub sportowo-turystycznych motocyklach. Wyróżniają się wygodną wyściółką, przeciwsłoneczną szybką oraz charakterystycznym sposobem zapięcia. Mają w sobie nutkę sportowego ducha a na dodatek są bardzo zaawansowane technicznie, co gwarantuje wysoki komfort użytkowania.

Motocyklowe kaski integralne są wykonywane z solidnych materiałów, w związku z czym ważą więcej od swoich konkurentów. Są także uznawane za najbezpieczniejsze. Ich atutem jest fakt, iż mogą być użyte
w każdych warunkach, do większości motocykli. Przy wysokich temperaturach oraz intensywnej jeździe szybka może zaparować, a w kasku może być nieco duszno. Integralne zabezpieczenia głowy wyróżniają się jednak aerodynamicznym kształtem i uniwersalnym zastosowaniem.

Kaski motocyklowe integralne odznaczają się naprawdę imponującym poziomem ochrony głowy. W dużej mierze dzięki jednolitej konstrukcji tego typu produkty są skuteczne. Odpowiednie wykonanie kasków integralnych sprawia też, że w trakcie uderzenia doskonale absorbowana jest jego siła. Kupując kaski motocyklowe integralne każdy motocyklista powinien mieć na uwadze, że inne zastosowanie ma model sportowy, a inne zastosowanie ma model kasku przeznaczony do jazdy rekreacyjnej. Jest to związane między innymi z innym zakresem pola widzenia. Kupując motocyklowe kaski integralne każdy motocyklista staje również przed pytaniem, na produkty z jakich tworzyw się zdecydować. Termoplastik, poliwęglany, a także włókna węglowe i szklane to kolejno tańsze, droższe i najdroższe rozwiązania. Cena idzie jednak w parze z poziomem ochrony, jaki gwarantują wymienione motocyklowe kaski integralne. Spore znaczenie przy wyborze konkretnego modelu kasku integralnego ma także zastosowanie. To między innymi od charakteru podróży powinno zależeć, na jaki dokładnie kask motocyklowy opisywanego rodzaju powinien zdecydować się motocyklista. Kaski motocyklowe integralne chronią przed słońcem dzięki wyposażeniu w blendę przeciwsłoneczną. Wspomniane produkty chronią także przed nadmiernym parowaniem wizjera dzięki wyposażeniu w pinlock. Pinlock jest to specjalna wkładka, która montowana jest na wizjerze kasku integralnego. Kaski motocyklowe integralne ze względu na bardzo dużą uniwersalność i świetny stosunek ceny do jakości są bardzo popularnymi produktami. Bardzo ważne, jeżeli chodzi o kaski motocyklowe integralne są ich atesty. Gwarantują one, że produkty zostały przetestowane w warunkach zbliżonych do realnych kolizji. Kaski motocyklowe integralne z naszego sklepu odznaczają się wysokiej klasy wentylacją, co zdecydowanie poprawia komfort użytkowania tych produktów. Dostępne w tej kategorii produkty charakteryzują się zarówno tym, że podnoszą poziom bezpieczeństwa, czyli chronią zdrowie i życie w sytuacji wypadku, jak i sprawiają, że motocyklista ma zapewnione “bierne bezpieczeństwo”. W ramach “biernego bezpieczeństwa” kierowcy nie są narażeni na przykład na długotrwały i intensywny hałas. Kaski motocyklowe integralne skutecznie bowiem tłumią dźwięk. Do kasków dostępnych w tej kategorii można dokupić różnego typu sprzęt elektroniczny, taki jak na przykład zaawansowane technologicznie interkomy. Aerodynamiczny kształt kasków motocyklowych integralnych jest bardzo ważny i pozwala on na mniejsze zmęczenie w trakcie jazdy, a także większy poziom odczuwanego komfortu i zadowolenia z podróży.

Zarówno zapięcia typu DD, jak i zapięcia mikrometryczne mają swoich zwolenników. Zapięcie DD w uproszczeniu składa się z dwóch metalowych kółek i paska. Zaletą zapięć typu DD w kaskach na ścigacza jest możliwość błyskawicznego ściągnięcia kasków. Drugim biegunem w stosunku do kasków z zapięciem typu DD są kaski z zapięciem mikrometrycznym. To bardzo często występująca forma zapięć w tego typu produktach. W naszym sklepie oferujemy zarówno kaski na ścigacza z zapięciem DD, jak i takie z zapięciem mikrometrycznym. Bardzo ważnym elementem kasków na ścigacza jest wypełnienie. Wypełnienie w postaci spienionego polistyrenu pozwala na doskonałą absorpcję wstrząsów oraz wysoką wytrzymałość. Co ważne wypełnienie EPS niemal nie zmienia wagi kasków na ścigacza. System MIPS, czyli MULTI_DIRECTIONAL IMPACT PROTECTION SYSTEM jest wielokierunkowym systemem ochrony przed uderzeniem. W sytuacji, gdy dochodzi do uderzenia, skorupa z wspomnianym systemem MIPS odbiera impet. To rozwiązanie odznacza się dużą funkcjonalnością. System Panovision stosowany w kaskach na ścigacza sprawia, że motocykliści mają lepszą widoczność, a co za tym idzie podnosi się poziom ich bezpieczeństwa na drodze. W niektórych kaskach motocyklowych oferowanych w tej kategorii producenci zastosowali oświetlenie LED. Wspomniane rozwiązanie nie tylko jest efektowne, ale co ważne podnosi poziom bezpieczeństwa, gdyż motocyklistę o wiele łatwiej jest zauważyć innym użytkownikom ruchu drogowego. Stosowany w kaskach na ścigacza system awaryjnie wyjmowanych poduszek policzkowych może być bardzo pomocny, zwłaszcza przy zdejmowaniu kasku po wypadku. System szybkiej wymiany szyby RapidFire, a także profilowane poduszki powietrzne to rozwiązania z powodzeniem stosowane w oferowanych przez nas produktach.