Otwarte

Filter


Kaski otwarte – różne alternatywy dla motocyklistów. Jak dokonać odpowiedniego wyboru?

Kaski otwarte są dedykowane motocyklistom ceniącym klasyczne rozwiązania. Świetnie nadają się do codziennej jazdy na skuterach oraz motocyklach typu cruiser, caferacer oraz chopper. Są stylowe i cieszą się szerokim uznaniem wśród osób kochających styl retro. Kaski otwarte wyróżniają się niską wagą oraz szerokim polem widzenia. Świetnie sprawdzają się w cieplejsze dni, ze względu na niezawodną wentylację twarzy. W jaki sposób można je pielęgnować?

Kaski otwarte – dla kogo dedykowane?

Wybierając kask na motocykl, warto pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie. Z punktu widzenia bezpieczeństwa, kaski otwarte to kaski najmniej bezpieczne. Gdyby doszło do ewentualnego wypadku, obszar żuchwy nie jest w żaden sposób ochroniony. Decydując się na zakup kasku otwartego, warto o tym pamiętać.
Kaski otwarte to doskonałe rozwiązanie dla użytkowników skuterów miejskich czy motocykli typu chopper. Idealnie sprawdzą się w mieście, zwłaszcza latem kiedy przyjdzie nam stać w korkach. Kaski otwarte dedykowane są dla osób, które poruszają się z niewielkimi prędkościami.

Kaski otwarte – kiedy i jak je pielęgnować?

Regularne czyszczenie kasku to obowiązek każdego motocyklisty. Jego skorupa może zostać pobrudzona owadami, kroplami deszczu oraz kurzem, nawet po krótkich wycieczkach. Powinno się go czyścić minimum raz w sezonie, często jednak sytuacja wymaga znacznie częstszego czyszczenia. Pielęgnacja kasku jest niezbędna, gdy wyściółka brzydko pachnie, wizjer jest brudny, a wentylacja stała się stosunkowo słaba w porównaniu z wcześniejszym okresem. Kaski otwarte można czyścić samodzielnie, bez pomocy wyspecjalizowanych firm. W tym celu należy zdemontować wszystkie elementy zabezpieczenia głowy i umyć go za pomocą dłoni, mydłem lub odpowiednimi preparatami.

Powierzchnię kasku można łatwo zarysować, w związku z czym powinno się używać odpowiednich preparatów oraz narzędzi pielęgnujących. Po zakończonej pracy warto go wypolerować mikrofibrą. Należy również zadbać o wloty wentylacyjne odpowiedzialne za przepływ powietrza oraz odparowywanie wizjera. W tym celu, do trudnodostępnych miejsc warto użyć szczoteczki lub patyczka do uszu. Kolejnym krokiem, który należy wykonać jest wymiana uszkodzonych śrubek, wlotów oraz zawiasów.

Wyściółkę natomiast powinno się wyprać w mydle lub w płynie do prania, ale wyłącznie w takim, który nie uszkadza membran. Potraktowanie jej zwykłym preparatem zabije jony srebra odpowiadające za właściwości antybakteryjne. Wyściółki w żadnym wypadku nie należy suszyć mechanicznie – powinna samodzielnie wyschnąć. Suszenie oraz wyciskanie mogą bardzo szybko ją zdeformować. Warto dodatkowo kontrolować stan lakierniczy kasku, aby na czas wyeliminować niedoskonałości. Jednak, dlaczego kaski otwarte są tak drogie?

Kaski otwarte – od czego zależy ich zróżnicowany przedział cenowy?

Kaski otwarte z najwyższej półki posiadają idealnie zaprojektowane szczegóły a wykonane zostały przy użyciu zaawansowanych technologii oraz materiałów wysokiej jakości (mieszanka bardzo wytrzymałego włókna węglowego, aramidowego oraz szklanego). Renomowane kaski otwarte wyposażone są w piankę EPS, która podczas uderzenia o ziemię nie odkształca się, absorbuje dostatecznie wiele obrażeń a w konsekwencji skutecznie chroni głowę przed urazami. W tanich rodzajach kasków, głowę zabezpiecza klasyczny styropian i plastikowa skorupa formowana na gorąco, która podczas wypadku zazwyczaj pęka. Po zdecydowaniu się na drogi kask należy go odpowiednio dopasować. Jak to zrobić?

Kaski otwarte – jak powinny być dopasowane?

Upadek w zbyt luźnym lub za ciasnym kasku może okazać się niebezpieczny dla zdrowia lub życia kierowcy. Właściwie dobrany kask nie może być zbyt luźny. Powinien za to być dobrze dopasowany, tak aby nie uciskał głowy w obszarze skroni. Jeżeli w momencie mierzenia kasku w sklepie skronie doznają ucisku, w trakcie jazdy lepiej nie będzie, a to oznacza jedno – kask w tym rozmiarze prawdopodobnie jest za ciasny. Dodatkowo można zmierzyć obwód głowy w jej najszerszym miejscu (tuż nad uszami) i porównać wybrany rozmiar kasku z tabelą rozmiarów konkretnego producenta.

Kupując ochronne nakrycie głowy na motocykl poza granicami Europy trzeba mieć się na baczności, ponieważ w Japonii oraz USA obowiązują inne standardy (kaski są mniej wygłuszone), gdyż Europejczycy poruszają się po drogach zdecydowanie szybciej. Ponadto, w Azji różni się kształt oraz rozmiar kasków (Azjaci mają zdecydowanie mniejsze głowy, niż Polacy).

Kaski otwarte – różne alternatywy dla motocyklistów. Jak dokonać odpowiedniego wyboru? Podsumowanie

Kaski otwarte pomimo wygody, dużej wentylacji, solidnego wykonania oraz stylowego wyglądu, posiadają wady. Upadek na asfalt przy dużej prędkości może być groźny, ponieważ nie zapewniają one pełnej ochrony twarzy oraz szczęki. Korzysta się jednak z nich na motocyklach o mniejszej pojemności, w związku z czym ryzyko wypadku jest mniejsze. Eksperci rekomendują je tylko
i wyłącznie doświadczonym wyjadaczom. Kaski otwarte cechują się niewielkimi wymiarami oraz skuteczną wentylacją. Chyba, że jest to kask otwarty jeden z najtańszych, wtedy często tej wentylacji nie ma wcale lub jest atrapa. Kaski otwarte mogą także posiadać blendę przeciwsłoneczną zapewniającą komfortową jazdę. Kask motocyklowy z otwartą twarzą, w całości pozbawiony szczęki powinien być wykonany z materiałów wysokiej jakości w celu zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

You've just added this product to the cart:

Koszyk

Cart is empty

Suma
zł0.00
Zastosuj
0