Filter

Jeansy motocyklowe – czy warto kupić?

Oczywiście, że warto. Pamiętając jednak o bezpieczeństwie warto na wstępnie nadmienić, że jeans nie jest tak bezpieczny jak spodnie tekstylne czy skórzane. Jest to jednak rozwiązanie, które niewątpliwie warto mieć w swojej motocyklowej szafie. Dlaczego? Latem często doświadczamy prawdziwej udręki podczas jazdy w nieziemskim upale. Podczas takiej pogody jesteśmy pewni, że nie ma motocyklisty, który z chęcią nie zatrzyma się na chwilę, żeby zarzucić jeansy. Warto także powiedzieć, że spodnie jeansowe dla motocyklisty są bezpieczne, ponieważ wyposażone są w certyfikowane protektory kolan, bioder, są podszyte Kevlarem, ale z uwagi na materiał dominujący – jeans – dedykowane są do jazdy ze zdecydowanie mniejszymi prędkościami niż np. skóry. Jest to jednak rozwiązanie, które bez dwóch zdań polecamy mieć na wyposażeniu.

Jeansy motocyklowe a zwykłe

Wszystkim! Począwszy od materiału – najczęściej jest to bawełna z dodatkiem elastycznych włókien. Drugi ważny element to podszewka Kevlarowa. Kevlar to w skrócie mówiąc – odporne na działanie wysokich temperatur syntetyczne włókno para-aramidowe, którego struktura oparta jest na istnieniu licznych wiązań międzyłańcuchowych dzięki czemu zapewniona zostaje niezwykła wytrzymałość. Kolejna różnica to elastyczne wstawki na biodrach, nad kolanami, po wewnętrznej stronie ud. Motocyklowe spodnie jeansowe posiadają certyfikowane protektory kolan i mogą posiadać protektory bioder – jeśli dany model spodni ich nie ma, kupisz je u nas jako oddzielne akcesorium. Rozwiązanie bardzo często stosowane to także rozpinany dół nogawek –
w zależności od tego jakie masz buty, włożysz nogawkę do środka buta lub położysz ją na nim.

Spodnie na motor – jak dobrać rozmiar?

Wybór odpowiedniego rozmiaru motocyklowych spodni jeansowych nie różni się niczym od wyboru rozmiaru klasycznych jeansów! Wybierz zatem parę, w której czujesz się swobodnie
i taką, która w żaden sposób nie będzie ograniczała Twoich ruchów. Jeśli kupujesz jeansy
w naszym sklepie internetowym, każda jedna sztuka została przez nas zmierzona, żeby zapewnić Ci jak najlepsze dopasowanie. Rozmiary spodni znajdziesz jako ostatnie zdjęcie każdego z naszych produktów.

Spodnie motocyklowe jeansowe – jak o nie dbać?

Przede wszystkim pamiętaj o tym, że jest to odzież szczególnego przeznaczenia i wszystkie znane Ci środki do prania odzieży codziennej wyrzuć z pamięci kiedy zabierasz się za pranie odzieży motocyklowej. Właściwa pielęgnacja znacznie przedłuży żywot Twoich jeansów a te odwdzięczą Ci się prawdziwą trwałością.

Po pierwsze: w czym prać? Jeśli jeszcze nie posiadasz, koniecznie wyposaż się w środek do prania odzieży tekstylnej, który nie uszkadza membran. Kosztuje ok 50 zł i jest mega wydajny! Wystarczą 2-3 krople, żeby zrobić naprawdę dużą pianę. Zanim jednak zakaszesz rękawy do prania, wyjmij ze swoich spodni wszystkie protektory. Następnie nalej do np. miski letniej wody, wpuść płyn, wzburz i zanurz swoje spodnie motocyklowe. Rozwieś na wieszaku, pozostaw do samodzielnego wyschnięcia.

Krok 2: impregnat do odzieży tekstylnej. Dla zwiększenia efektu i zabezpieczenia przed kurzem i wodą, zabezpiecz swoje spodnie impregnując je. Powinnaś w tym celu spryskać je z odległości kilkunastu centymetrów i także pozostawić do samodzielnego wyschnięcia.

Czy istnieje rozwiązanie, które pozwoli mi połączyć kurtkę ze spodniami jeansowymi?

Tak, są specjalne pasy łączeniowe. Koszt w zależności od producenta 69-100 zł. Połączenie góry z dołem uniemożliwi podwiewanie kurtki i spadanie spodni. Doskonałe rozwiązanie polecane zarówno do pokonywania krótkich odcinków na terenie miasta jak i długich tras.