Integralne

Filter


Kaski integralne – dlaczego warto jeździć w kasku integralnym?

Odpowiednio dopasowany kask gwarantuje komfortową, a co najważniejsze – bezpieczną jazdę motocyklem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zastanowić się nad długością pokonywanych tras oraz rozwijanych prędkości. W celu dobrania prawidłowego zabezpieczenia głowy należy udać się do sklepu stacjonarnego, skonsultować swoje przemyślenia ze specjalistą
a następnie przymierzyć interesujące akcesoria. Jednak przed ostateczną decyzją warto zapoznać się z cechami charakterystycznymi kasków integralnych.

Kaski integralne – czym się wyróżniają?

Kaski integralne wyróżniają się ciekawymi odmianami zapięć, wbudowaną mikroregulacją oraz pierścieniem DD w akcesoriach najwyższej jakości. Są wykonywane z termo plastików (najtańsza opcja), włókien szklanych oraz karbonu (drogi, stosunkowo lekki). Kaski integralne mogą również być wyposażone w blendę przeciwsłoneczną oraz wygodną wyściółkę.

Kaski integralne zazwyczaj są wyposażone w minimum dwa wentylatory oraz 3-4 punkty wlotu gwarantujące odpowiednią wentylację. Są bardzo dobrze wyciszone, co pomaga w jeździe przy dużych prędkościach. Skorupa tworzy jedną całość dzięki czemu możliwość odpięcia, urwania się elementu zostaje ograniczona do minimum. Osoby używające okularów korekcyjnych nie zostały pominięte, ponieważ specjalnie dla nich powstały wyciągane wkładki na linii zauszników skutecznie likwidujące ucisk wewnętrznej skorupy kasku.

Kaski integralne – cechy charakterystyczne

 • Kaski integralne wyposażone są w jednolitą skorupę z wizjerem posiadającym funkcję wymiany szybki na nową.
 • Zabezpieczające nakrycia głowy wyróżniają się zaawansowanymi systemami wentylacyjnymi zapewniającymi odpowiednią ilość świeżego powietrza w chłodne oraz cieplejsze dni.

Reasumując, kaski integralne to kaski z punktu widzenia bezpieczeństwa – najbezpieczniejsze. Charakteryzują się skuteczną wentylacją, wygodną wyściółką wnętrza, aerodynamicznymi skorupami oraz zapięciem sprzączka z mikroregulacją. Mogą także posiadać blendę przeciwsłoneczną. Jednak zakup kasku wysokiej jakości to nie wszystko. Powinno się o niego odpowiednio zadbać. Jak to zrobić bez zlecania pracy firmie zewnętrznej?

Jak skutecznie dbać o kaski integralne? – praktyczne metody

Właściwa pielęgnacja przedłuży trwałość. Regularne czyszczenie kasku motocyklowego jest konieczne w celu utrzymania jego pierwotnych właściwości, a także zapewnienia sobie komfortowej
i bezpiecznej jazdy. Nawet brudna szybka może uprzykrzyć życie niejednemu motocykliście, a co najgorsze spowodować groźny wypadek. W pierwszej kolejności powinno się zadbać o skorupę zewnętrzną oraz wizjer, a następnie o poduszki policzkowe i wewnętrzną wyściółkę kasku. Jak zrobić to dobrze?

1) Jak wyczyścić skorupę zewnętrzną?

 • Do czyszczenia skorupy najlepiej użyć dłoni. Do niewielkiej miseczki warto wlać letnią wodę
  i rozpuścić odrobinę mydła. Tak przygotowanym płynem, namydlać skorupę dłońmi. Istnieją także specjalne preparaty do czyszczenia skorupy kasku, one także są dla niej bezpieczne. Obydwa płyny skutecznie rozpuszczą zabrudzenia, gdyby jednak były bardzo silne – czasem warto czynność powtórzyć 2-3 razy. Następnie brud należy usunąć, spłukując skorupę letnią wodą.
  Do czyszczenia skorupy nie należy używać zmywaków kuchennych, twardych ścierek
  i wszystkiego co mogłoby ją zniszczyć. Nie polecamy także czyszczenia ręcznikiem papierowym, gdyż ten pozostawia rysy. Skorupę uda się wyczyścić idealnie opuszkami palców.
 • Kask pozostawić na kilka godzin, aby całkowicie i samodzielnie wyschnął (nie należy stosować suszarki, ani innych urządzeń elektrycznych);
 • Akcesoria wypolerować miękką ścierką (nie używać rozpuszczalników, ponieważ mogą pozbawić kask pierwotnych właściwości).

2) Jak wyczyścić wizjer?

Regularna pielęgnacja wizjera pomoże utrzymać jego właściwości oraz zadbać o bezpieczeństwo motocyklisty na drodze.

 • Szybkę wizjera należy umyć przy wykorzystaniu miękkiej ściereczki nasączonej letnią wodą oraz mydłem;
 • w celu usunięcia owadów z wizjera warto posłużyć się mydłem/płynem do naczyń lub specjalnym specyfikiem przeznaczonym do likwidacji owadów (doskonale sobie radzą
  z usuwaniem zaschniętych owadów);
 • wizjer powinno się wytrzeć miękką ściereczką lub miękkim ręcznikiem a następnie pozostawić do samodzielnego wyschnięcia (bez użycia suszarki lub grzejnika).

3) Jak wyczyścić wyjmowane wnętrze i poduszki policzkowe?

 • Odłączyć poduszki i wyjąć wyściółkę z kasku;
 • wyprać wyjęte elementy z dodatkiem zwykłego mydła, najlepiej ręcznie, zanurzając wyściółkę uprzednio w misce z ciepłą wodą na kilkanaście minut. Możliwe jest oczywiście wypranie w pralce, jednak materiał, z którego wykonane są wyściółki, niejednokrotnie posiada właściwości antybakteryjne i oddychające. Środki piorące mogą nieodwracalnie pozbawić wyściółki tych właściwości;
 • po umyciu, elementy kasku należy dokładnie wypłukać i bardzo delikatnie wycisnąć z nich wodę (nie wykręcać, nie używać pralki ani suszarki bębnowej).

Kaski integralne – dlaczego warto jeździć w kasku integralnym? Podsumowanie

Reasumując, kaski integralne zostały stworzone z myślą o osobach kochających jazdę na sportowych lub sportowo-turystycznych motocyklach. Wyróżniają się wygodną wyściółką, przeciwsłoneczną szybką oraz charakterystycznym sposobem zapięcia. Mają w sobie nutkę sportowego ducha a na dodatek są bardzo zaawansowane technicznie, co gwarantuje wysoki komfort użytkowania.

Kaski integralne są wykonywane z solidnych materiałów, w związku z czym ważą więcej od swoich konkurentów. Są także uznawane za najbezpieczniejsze. Ich atutem jest fakt, iż mogą być użyte
w każdych warunkach, do większości motocykli. Przy wysokich temperaturach oraz intensywnej jeździe szybka może zaparować, a w kasku może być nieco duszno. Integralne zabezpieczenia głowy wyróżniają się jednak aerodynamicznym kształtem i uniwersalnym zastosowaniem.

You've just added this product to the cart:

Koszyk

Cart is empty

Suma
zł0.00
Zastosuj
0