Filter

https://www.youtube.com/watch?v=fppp-iCLKsA

https://www.youtube.com/watch?v=5UsFtZtt8DI&t=4s

Kurtki motocyklowe damskie

Wybór, na który padnie jeżeli chodzi o kurtkę motocyklową, powinien być dostosowany do Twoich potrzeb. Największe znaczenie odgrywa w tym przypadku zarówno Twój budżet jak
i częstotliwość jazdy. Jeżeli wybór padł na kurtkę tekstylną, dostępnych opcji jest naprawdę cała masa. Możesz wybrać kurtkę typowo letnią z obszernymi panelami z materiału mesh, które zapewnią doskonałą wentylację w najbardziej upalne dni roku, możesz zakupić kurtkę turystyczną ukierunkowaną głównie na Twoją wygodę i dopasowanie a w jeszcze innym przypadku, wyboru dokonasz spośród dostępnych na rynku modeli kurtek sportowych. Część kurtek tekstylnych dla motocyklistki posiada wypinane podpinki ocieplające, ale część ich nie posiada. W przypadku tych drugich, powinnaś liczyć się z tym, że w chłodniejszy dzień czy wieczór, przyda się porządna koszulka termoaktywna. Tu również służymy Ci pomocą
w wyborze.

Podejmując decyzję o wyborze kurtki, pamiętaj, że poprawi ona komfort Twojej jazdy, ale przede wszystkim – zwiększy Twoje bezpieczeństwo. Jazda bez odpowiedniego wyposażenia jest skrajnie nieodpowiedzialna. Kurtki, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego, pochodzą wyłącznie od wiodących producentów. Stawiamy na jakość, nie na ilość.

Profesjonalna kurtka motocyklowa damska tekstylna – zalety ?

Pierwszy i często dla kobiet ogromnie ważny element przemawiający za wyborem właśnie kurtki tekstylnej to niższa niż w przypadku skóry waga. Dodatkowo, po wypięciu wewnętrznej warstwy ocieplającej (o ile dana kurtka taką warstwę posiada), możemy naprawdę czuć się
w niej stosunkowo lekko. To co przemawia za wyborem kurtki tekstylnej dla motocyklistki to zastosowana w niej oddychająca membrana wiatro- i wodoodporna. Wszystkie kurtki w naszej ofercie posiadają certyfikowane protektory ramion, łokci i piankowy protektor pleców, który możesz wymienić zakupując również certyfikowany na plecy. Elementy odblaskowe zwiększą Twoją widoczność i sprawią, że kierowcy zauważą Cię z daleka, co bezpośrednio przełoży się na poprawę bezpieczeństwa.

Kurtka na motor damska – jak dobrać?

Nie zaproponujemy każdej z Was jednego, konkretnego rozwiązania, które będzie idealne dla wszystkich. Wybór powinien dokonany być w oparciu o Twoje potrzeby. Jeżeli jeździsz jako plecak i to bardzo rzadko, pewnie nie będziesz chciała inwestować w kurtkę z górnej półki. Pamiętaj jednak, że chodzi o Twoje bezpieczeństwo i kurtka motocyklowa powinna posiadać certyfikowane protektory, żeby zapewniać ochronę. Sytuacje drogowe bywają różne i nie jesteśmy w stanie przewidzieć co może się wydarzyć. Pewni natomiast jesteśmy jednego – dobra kurtka motocyklowa to wysoki poziom bezpieczeństwa. Jeśli natomiast dużo jeździsz i są to długie trasy, z pewnością interesować będzie Cię coś wygodnego, turystycznego z dużą ilością zamków wentylacyjnych i regulacji – w celu zapewnienia jak najlepszego dopasowania do Twojego ciała.

Kurtka motocyklowa damska – rozmiar

Jeżeli kupujesz stacjonarnie, na miejscu pokażemy Ci różne modele i rozmiary, żeby jak najlepiej dopasować coś do Twojej figury. Jeżeli kupujesz w naszym sklepie internetowym, powinnaś dobrze się wymierzyć. Najważniejsze miejsca pomiaru to: obwód klatki piersiowej, talia, obwód bioder, długość rękawa. Pamiętaj, że zakupiony u nas towar możesz bez problemu zwrócić lub wymienić rozmiar. Nie proponujemy ogólnej tabeli rozmiarów do wszystkich kurtek – każdy produkt jest przez nas zmierzony a wymiary te znajdziesz jako ostatnie zdjęcie danego produktu.

Kurtka motocyklowa powinna być dobrze dopasowana – bez dwóch zdań! Nie może być ani zbyt luźna, ani opięta. Jeżeli masz delikatny luz w obszarze talii, nie przejmuj się tym, bo większość kurtek ma regulację także tego obszaru. Protektory powinny dobrze spoczywać na ramionach, a kurtka na motor w żadnym miejscu nie powinna się ciągnąć. Jeżeli jednak dwa sąsiadujące rozmiary leżą na Tobie dobrze (to się zdarza!) i nie wiesz, który wybrać, zdecyduj się na ten większy. Nie wybieraj jednak kurtki, która na Tobie wisi. Taka kurtka nie spełni ani swojej funkcji ochronnej ani nie zadowoli Ciebie. Zwróć też uwagę na to czy kurtka motocyklowa posiada zamek do spięcia jej ze spodniami – to ważna rzecz w podróży.

Kurtka na motor damska – o czym pamiętać podczas dokonywania zakupu

Pamiętaj, że zakup profesjonalnego wyposażenia motocyklisty to nie wszystko. Jeśli oczekujesz od odzieży tego, żeby służyła Ci przez długie lata, powinnaś o nią odpowiednio dbać. Gwarantujemy, że właściwa pielęgnacja sprawi, że kurtka motocyklowa odwdzięczy się trwałością. Jeśli kupiłaś kurtkę poza szczytem sezonu motocyklowego, prawdopodobnie przez najbliższe tygodnie nie będzie Ci aż tak potrzebna. W tej sytuacji warto odwiesić ją do szafy – pamiętaj jednak, że wieszak powinien mieć szerokie ramiona, żeby nie zdeformować protektorów. Nie składaj także kurtki upychając ją na dnie szafki, ponieważ pewne elementy mogą zostać na trwałe odkształcone. Druga opcja – kupiłaś kurtkę w sezonie. Przed pierwszym założeniem, warto ją zaimpregnować. Dobry impregnat zachowuje oddychalność membran, zapobiega blaknięciu kolorów w wyniku działania promieniowania UV, zabezpiecza przed wodą i olejami, nie plami.

Kurtka motocyklowa damska tekstylna – pielęgnacja

Nie jest jednoznacznie nigdzie powiedziane, że nie można wyprać kurtki motocyklowej
w pralce czy oddać jej do pralni chemicznej. Obydwie te opcje jednak stanowczo odradzamy, żadna z nich nie jest wystarczająco dobra dla odzieży motocyklowej. Profesjonalnej kurtki, która posiada membranę wodoodporną, elementy odblaskowe, elementy gumowane, protektory, nie powinniśmy tak po prostu wrzucić do pralki, a już w żadnym wypadku nie wolno wirować! Jeżeli uprzesz się na pranie w pralce, możesz to zrobić, ale pamiętaj, żeby ustawić najbardziej delikatny program do prania odzieży i prać w temperaturze 30 stopni (maksymalnie zalecana 40). Nie wiruj ani nie susz kurtki motocyklowej mechanicznie. Nie używaj żadnych klasycznych proszków czy płynów do prania, płukania, wybielaczy, odplamiaczy. Pamiętaj o tym, że właściwa pielęgnacja sprawi, że ta kurtka motocyklowa posłuży Ci naprawdę długo.

Motocyklowa kurtka tekstylna – jak o nią dbać?

Zdecydowanie najbardziej bezpiecznym a jednocześnie najtańszym rozwiązaniem jest pranie ręczne. Jeżeli zrobisz to sama, doskonale wiesz jakich środków do prania użyłaś, w jaki sposób kurtka motocyklowa została wysuszona, a przede wszystkim – masz gwarancję, że przed wypraniem, wyjęłaś z niej wszystkie protektory. To warunek konieczny, od którego pranie kurtki powinnaś rozpocząć. Ochraniacze ramion, łokci i pleców umieszczone są w kieszonkach zapinanych na rzep lub suwak. Do wyjęcia możesz je delikatnie zgiąć, łatwiej je wydobędziesz. Jeżeli Twoja kurtka na motor posiada wypinane warstwy wewnętrzne, także odseparuj je od siebie. Jedynie podpinkę ocieplającą możesz wyprać w klasycznym proszku lub płynie do prania, membrany w żadnym wypadku nie wolno.

Do prania kurtki tekstylnej powinnaś użyć płynu do prania, który nie uszkadza membran i jest stworzony z myślą o pielęgnacji odzieży specjalistycznej. Płyn taki jest bardzo wydajny, niewielka jego ilość potrafi zdziałać cuda. Najlepiej do dużej miski lub wanny nalej letniej wody, wpuść kilka kropel płynu i zanurz kurtkę a następnie wypięte warstwy wewnętrzne. Możesz praną odzieżą delikatnie wzruszać, nie wykręcaj jej jednak. Wypraną kurtkę odwieś na wieszak z szerokimi ramionami i pozostaw do samodzielnego wyschnięcia. Nie susz na słońcu. Następnie włóż do kieszonek protektory i ciesz się przyjemnością z jazdy w świeżo wypranej kurtce!