Filter

Spodnie jeansowe dla motocyklistki – warto kupić?

Spodnie jeansowe to świetna alternatywa dla klasycznych spodni tekstylnych. Która z Was nie ma czasem ochoty zrzucić z siebie spodni tekstylnych kosztem czegoś bardziej przewiewnego w czym sylwetka wygląda bardziej kobieco? ???? Wygląd to oczywiście kwestia drugorzędna, ale jeansy zdecydowanie lepiej przylegają do ciała i właśnie to dopasowanie mamy na myśli. Jeśli obawiasz się jednak deszczu podczas podróży i to Cię zniechęca do zakupu jeansów, nie ma się czego bać! Ilość dostępnej na rynku odzieży przeciwdeszczowej może przyprawić
o prawdziwy zawrót głowy. Wystarczy, że kupisz spodnie przeciwdeszczowe (w zależności od producenta 69-100 zł u nas), założysz je na swoje jeansy i deszcz nie będzie Ci nigdy więcej straszny. Warto mieć w swojej szafie choć jedne jeansy motocyklowe. To rozwiązanie doskonale zarówno do jazdy miejskiej jak i w dłuższą trasę.

Komfort, komfort i jeszcze raz komfort – czyli jak dobrać rozmiar spodni?

Wybór odpowiedniego rozmiaru motocyklowych spodni jeansowych nie różni się niczym od wyboru rozmiaru klasycznych jeansów! Wybierz zatem parę, w której czujesz się swobodnie
i taką, która w żaden sposób nie będzie ograniczała Twoich ruchów. Jeśli kupujesz jeansy
w naszym sklepie internetowym, każda jedna sztuka została przez nas zmierzona, żeby zapewnić Ci jak najlepsze dopasowanie. Rozmiary spodni znajdziesz jako ostatnie zdjęcie każdego z naszych produktów.

Czym różnią się jeansy motocyklowe od zwykłych?

Wszystkim! Począwszy od materiału – najczęściej jest to bawełna z dodatkiem elastycznych włókien. Drugi ważny element to podszewka Kevlarowa. Kevlar to w skrócie mówiąc – odporne na działanie wysokich temperatur syntetyczne włókno para-aramidowe, którego struktura oparta jest na istnieniu licznych wiązań międzyłańcuchowych dzięki czemu zapewniona zostaje niezwykła wytrzymałość. Kolejna różnica to elastyczne wstawki na biodrach, nad kolanami, po wewnętrznej stronie ud. Spodnie jeansowe posiadają certyfikowane protektory kolan i mogą posiadać protektory bioder – jeśli dany model spodni ich nie ma, kupisz je u nas jako oddzielne akcesorium. Rozwiązanie bardzo często stosowane to także rozpinany dół nogawek –
w zależności od tego jakie masz buty, włożysz nogawkę do środka buta lub położysz ją na nim.

Czy o moje jeansy motocyklowe muszę jakoś szczególnie dbać?

Przede wszystkim pamiętaj o tym, że jest to odzież szczególnego przeznaczenia i wszystkie znane Ci środki do prania odzieży codziennej wyrzuć z pamięci kiedy zabierasz się za pranie odzieży motocyklowej. Właściwa pielęgnacja znacznie przedłuży żywot Twoich jeansów a te odwdzięczą Ci się prawdziwą trwałością.

Po pierwsze: w czym prać? Jeśli jeszcze nie posiadasz, koniecznie wyposaż się w środek do prania odzieży tekstylnej, który nie uszkadza membran. Kosztuje ok 50 zł i jest mega wydajny! Wystarczą 2-3 krople, żeby zrobić naprawdę dużą pianę. Zanim jednak zakaszesz rękawy do prania, wyjmij ze swoich spodni wszystkie protektory. Następnie nalej do np. miski letniej wody, wpuść płyn, wzburz i zanurz swoje spodnie. Rozwieś na wieszaku, pozostaw do samodzielnego wyschnięcia.

Krok 2: impregnat do odzieży tekstylnej. Dla zwiększenia efektu i zabezpieczenia przed kurzem i wodą, zabezpiecz swoje spodnie impregnując je. Powinnaś w tym celu spryskać je z odległości kilkunastu centymetrów i także pozostawić do samodzielnego wyschnięcia.

Czy istnieje rozwiązanie, które pozwoli mi połączyć kurtkę ze spodniami jeansowymi?

Tak, są specjalne pasy łączeniowe. Koszt w zależności od producenta 69-100 zł. Połączenie góry z dołem uniemożliwi podwiewanie kurtki i spadanie spodni. Doskonałe rozwiązanie polecane zarówno do pokonywania krótkich odcinków na terenie miasta jak i długich tras.