O tym dlaczego warto mieć w swojej szafie motocyklową odzież przeciwdeszczową

O tym dlaczego warto mieć w swojej szafie motocyklową odzież przeciwdeszczową

Pomimo tego, że przed każdym wyjazdem motocyklowym dokładnie sprawdzamy prognozę pogody, nigdy nie możemy mieć 100% pewności, że właśnie taka będzie. Warto mieć na każdą okoliczność odzież przeciwdeszczową w kufrze czy plecaku. Dlaczego?

Niejednokrotnie podczas pokonywania naprawdę długich tras, przyjdzie nam się zmierzyć z prawdziwą ulewą, która potrafi wyskoczyć jak królik z kapelusza. Nie zawsze jest okazja ku temu, żeby się zatrzymać albo czas do tego, żeby poszukiwać tymczasowego rozwiązania zastępczego. Tu z pomocą przychodzi odzież przeciwdeszczowa, która najczęściej jest wykonana z gumowanego ortalionu lub innych – elastycznych i bardzo wytrzymałych materiałów. Można ją z powodzeniem stosować w każdych warunkach pogodowych, gwarantuje 100% wodoodporności.

Przeciwdeszczowa odzież motocyklowa – nie daj się zaskoczyć pogodzie

Niewielkie rozmiary, możliwość złożenia w kostkę, dodatkowe wzmocnienia, gumowane zamki – to jedynie niektóre z zalet odzieży przeciwdeszczowej. Dzięki możliwości regulacji obwodu bioder, talii czy mankietu, można doskonale dopasować odzież przeciwdeszczową do ciała użytkownika. Niektóre z modeli umożliwiają regulację za pomocą praktycznego rzepu, inne mają wszyte w tym celu gumki. Odzież przeciwdeszczową z uwagi na to, że nie ma ona żadnych ochraniaczy, zakładamy na ubraną już odzież motocyklową. Warto zabrać ze sobą do sklepu strój motocyklowy, bo tylko w ten sposób uda się idealnie dobrać rozmiar.

Co jeszcze przemawia za wyborem kompletu przeciwdeszczowego?

Możesz wybrać kombinezon jednoczęściowy lub dwuczęściowy. Komplety wykonane są z lekkich, choć przewiewnych materiałów odpornych na przetarcia. Zastosowanie dodatkowych elementów odblaskowych sprawi, że kierowcy zauważą Cię z daleka. Możesz ponadto zdecydować się na strój przeciwdeszczowy w kolorze lub ze wstawkami fluo – wtedy widoczność z dużej odległości gwarantowana! Dodatkowo, możesz dokupić nakładki wodoodporne na buty lub rękawice. Strój przeciwdeszczowy doskonale sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych, nada się także w przypadku codziennych dojazdów do pracy na terenie miasta. Nie obawiaj się korzystania z takiego stroju latem – nie jest on podszyty polarem, nie będzie dawał ciepła.

Jakie są ceny odzieży przeciwdeszczowej?

Kombinezon jednoczęściowy to wydatek 180 zł i wzwyż. W przypadku dwuczęściowego, uśredniając będzie to wydatek 119-269 zł za kurtkę, spodnie 65-149 zł. Tak czy inaczej, jest to coś, co zdecydowanie warto mieć w swojej motocyklowej szafie. Polecamy wszystkim, choć zwracamy szczególną uwagę posiadaczom skór, ponieważ ten rodzaj materiału wyjątkowo nie lubi wody. Warto także zdecydować się na takie rozwiązanie jeśli posiadasz strój tekstylny.

 

Share this post

Dodaj komentarz


Koszyk

Cart is empty

Suma
zł0.00
Zastosuj
0