Od 1 lutego 2021r. nie kupisz już akumulatora jak do tej pory

Od 1 lutego 2021r. nie kupisz już akumulatora jak do tej pory

O zmianach mówiło się w branży już od dawna, teraz zmiany te stają się faktem. Od 1 lutego 2021 roku zacznie obowiązywać nowy unijny przepis dotyczący prekursorów materiałów wybuchowych. Praktycznie rzecz biorąc, zakazuje on sprzedaży akumulatora z elektrolitem w oddzielnym opakowaniu.

Takie zmiany wynikają z wprowadzenia na terenie Unii Europejskiej rozporządzenia 2019/1148, które zatytułowane jest: “Wprowadzanie do obrotu i stosowanie prekursorów materiałów wybuchowych”. Dotyczy ono “substancji i mieszanin, które mogą być niezgodnie z przeznaczeniem stosowane do wytwarzania domowym sposobem materiałów wybuchowych”.

W przypadku akumulatorów motocyklowych, zmiana jest ogromna. Standardem do tej pory było kupowanie akumulatora, obok którego w oddzielnym opakowaniu znajdował się elektrolit. Klient mógł w dowolnym momencie zalać akumulator
i odczekać zalecany przez producenta czas przed pierwszym użyciem. Od 1 lutego 2021 roku nie będzie już możliwa sprzedaż kwasu siarkowego w oddzielnym, przylegającym do akumulatora opakowaniu. W praktyce oznacza to tyle, że Klient kupi już napełniony akumulator.

Na zmiany producenci akumulatorów zareagowali natychmiast. W ich ofertach pojawia się więcej modeli, które są napełniane już w fabryce i trafiają do sklepu gotowe do montażu (np. akumulatory żelowe). Drugą opcją będzie napełnianie akumulatora elektrolitem przez sprzedawcę w sklepie.

Jak wszystko, rozwiązanie takie ma swoje plusy i minusy. Jednym z minusów może być wyższa cena takiego akumulatora (choć zaznaczyć należy, że nie dotyczy to wszystkich modeli), plus tego rozwiązania to niewątpliwie większa wygoda dla użytkownika, który wychodzi ze sklepu z napełnionym akumulatorem.

Jedno pozostaje niezmienne: kupując nowy akumulator, musisz oddać stary lub pobierzemy od Ciebie opłatę depozytową, którą możesz odebrać, dostarczając nam w przeciągu 30 dni stary akumulator.

Share this post

Dodaj komentarz


Koszyk

Cart is empty

Suma
zł0.00
Zastosuj
0